Napisane:  czwartek, 28 października 2021, 07:18 przez: Redakcja

Fani Wolfsburga o nowym trenerze: "Zasługuje na szansę"

VfL Wolfsburg znalazł nowego trenera w osobie Floriana Kohfeldta. Kibice klubu Bundesligi z Dolnej Saksonii mają różne opinie na temat tego, czy były trener Werderu jest właściwym człowiekiem na tym miejscu.

Osiem meczów bez zwycięstwa, cztery porażki w Bundeslidze z rzędu: Po zaledwie 116 dniach Mark van Bommel musiał odejść ze stanowiska trenera VfL Wolfsburg – od wtorkowego popołudnia było jasne, że Florian Kohfeldt zastąpi Holendra. Fani VfL są podzieleni co do tego, czy były trener Werder jest właściwym człowiekiem w mieście VW i czy może zmienić sytuację.

Michael Günterberg (posiadacz karnetu VfL): „Jestem przekonany, że będzie w stanie przywrócić zespołowi pewność siebie i że zaczniemy wygrywać. Jestem bardzo ciekaw, jak wdroży swój ofensywny styl gry z nami. Jeśli zrobi to, co zapowiada, na pewno będziemy się cieszyć jego pracą.”

Philip Henkel, przewodniczący stowarzyszenia kibiców VfL Supporters: „Zasadniczo ufam każdemu trenerowi, że za jego kadencji zobaczymy profesjonalnie przygotowaną drużynę. To, czy pasuje, zależy zwykle od sympatii. To jak zawsze, gdy drużyna nie czuje, że stoi murem za trenerem, może być problemem ”.

Lars „Lenny Nero” Vollmering, bloger i autor książki: „Cały tydzień zaskoczył mnie bardzo, również dlatego, że następca został przedstawiony tak szybko. Kohfeldt jest bardzo głośny, emocjonalny i oddany, ale nie wiem, czy pozwoli mu to trenować zespół Ligi Mistrzów. W każdym razie jego wydajność w Bremie była odpowiednia. Ale to nie znaczy, że zadziała w VfL. Pozostaje poczekać i sprawdzić, czy uda mu się nawiązać odpowiednie relacje z Wolfsburgiem.”

Heike Waschull, posiadacz karnetu VfL: „Bardzo mi przykro, że van Bommel musiał odejść. Kohfeldt zawiódł w Bremie i według w moim odczuciu nie dotarł do tamtejszego zespołu. Nie wiem, czy mogę mu zaufać . Ode mnie dostaje szansę, ale mam swoje obawy. W każdym razie zawsze uważałem go za lubianego w środowisku piłkarskim.

Michael Böttcher, członek najstarszego fanklubu VfL „Schlemmerbrüder” od 1994 roku: „W Bremie Kohfeldt nie miał środków, jakie będzie posiadał w VfL, ale rozwijał tam także młodych graczy. Dlaczego więc nie miałby tego robić teraz w Wolfsburgu? Musimy zobaczyć, czy jego pomysł na grę pasuje do zespołu . Ale nie sądzę, że jest zły, lepiej pasuje do Wolfsburga, niż np. Lucien Favre. Kohfeldt to najlepsze rozwiązanie wśród trenerów, którzy są na rynku.

źródło: Sport Buzzer foto: Vfl Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram