Napisane:  środa, 19 lipca 2023, 21:45 przez: Karolina Lisek

Faza grupowa Mistrzostw Świata z punktu widzenia VfL

14 zawodniczek VfL Wolfsburg weźmie udział w rozpoczynających się w czwartek Mistrzostwach Świata w Australii i Nowej Zelandii.

Odliczanie trwa: W czwartek w Australii i Nowej Zelandii rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet. Mecz otwarcia pomiędzy Nową Zelandią i Norwegią rozpocznie się o 9 rano czasu polskiego. W sumie 14 Wilczyc będzie częścią niemieckiej, holenderskiej i szwedzkiej drużyny narodowej.

Oto najważniejsze fakty i informacje dotyczące fazy grupowej z punktu widzenia Wolfsburga.

Niemiecka reprezentacja rozpocznie 24 lipca

Dokładnie dziesięć Wilczyc znalazło się w kadrze reprezentacji Niemiec na Mistrzostwa Świata: Merle Frohms, Chantal Hagel, Marina Hegering, Kathrin Hendrich, Felicitas Rauch, Jule Brand, Svenja Huth, Lena Lattwein, Lena Oberdorf i Alexandra Popp jako kapitan drużyny narodowej. Dla nich wszystkich pierwszym meczem w grupie H będzie mecz z Marokiem w poniedziałek, 24 lipca, o godzinie 10:30 czasu polskiego. Następnie odbędą się mecze z Kolumbią (niedziela, 30 lipca, 11:30) i Koreą Południową (czwartek, 3 sierpnia, 12:00). W ostatnim meczu testowym przed Mistrzostwami Świata Huth musiał zagrać na nieznanej dla siebie pozycji prawego obrońcy. Wydaje się więc całkiem możliwe, że na tej pozycji wystąpi również na Mistrzostwach Świata. Frohms, Hendrich, Rauch i Popp również powinny znaleźć miejsce w wyjściowej jedenastce. To samo dotyczy Oberdorf i Hegering - pod warunkiem, że obie zawodniczki, które ostatnio były kontuzjowane, będą w pełni zdrowe przed pierwszym meczem z Marokiem. Pomimo dość przeciętnych wyników w ostatnich meczach towarzyskich, niemiecka reprezentacja jest uważana przez wielu ekspertów za jednego z faworytów do tytułu. Drużyna trenerki Martiny Voss-Tecklenburg może jednak stanąć przed dużym wyzwaniem już na samym początku: Francja i Brazylia są jednymi z możliwych przeciwników w jednej ósmej finału.

Szwecja rozpocznie meczem z RPA

Napastniczka VfL Rebecka Blomqvist jest częścią szwedzkiej kadry, która udała się na Mistrzostwa Świata. Skandynawska drużyna może również odegrać ważną rolę w walce o tytuł – Szwedki docierały do półfinału zarówno na Mistrzostwach Świata w 2019 roku, jak i na Mistrzostwach Europy w 2022. W grupie G zmierzą się najpierw z Republiką Południowej Afryki (w niedzielę, 23 lipca, o 07:00), następnie z Włoszkami (w sobotę, 29 lipca, o godz. 9:30) i Argentyną (w środę, 2 sierpnia, o godz. 9:00).

Niderlandy w grupie z USA

W kadrze Niderlandów znalazły się dwie obrończynie Wolfsburga, czyli Dominique Janssen i Lynn Wilms, a także Caitlin Dijkstra, którą VfL wypożyczył na nadchodzący sezon do FC Twente. Pierwszy mecz w grupie E Holenderki rozegrają w niedzielę, 23 lipca, o godzinie 9:30 z Portugalią. Następnie zmierzą się z obrończyniami tytułu z USA (czwartek, 27 lipca, godz. 15:00), a także Wietnamem (wtorek, 1 sierpnia, godz. 9:00). Po słabych Mistrzostwach Europy w 2022 roku, drużyna byłego trenera VfL Andriesa Jonkera chce nawiązać do wcześniejszych sukcesów: w 2017 roku Holenderki wygrały Mistrzostwa Europy we własnym kraju, a w 2019 roku zapewniły sobie drugie miejsce w Pucharze Świata. W ostatnim meczu towarzyskim z Belgią Janssen zagrała od początku, a Dijkstra została zmieniona. Tymczasem Wilms pauzowała z powodu kontuzji.

Fakty o Mistrzostwach Świata:

  •     W Mistrzostwach Świata wezmą udział 32 drużyny, w sumie odbędą się 64 mecze.
  •     Mistrzostwa Świata odbędą się na dziesięciu stadionach - czterech w Nowej Zelandii i sześciu w Australii.
  •     Mecze rozpoczną się między 2:00 a 14:30 czasu polskiego.
  •     ARD i ZDF będą transmitować wszystkie mecze na żywo na streamie, a wybrane także w telewizji.
  •     Mecze reprezentacji Niemiec z Marokiem i Koreą Południową pokaże ZDF, ARD będzie transmitować mecz z Kolumbią.
  •     Finał rozpocznie się w sobotę, 20 sierpnia, o godzinie 12:00 czasu polskiego.

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram