Napisane:  wtorek, 2 listopada 2021, 13:22 przez: Redakcja

Florian Kohfeldt i Lukas Nmecha przed spotkaniem z RB Salzburg

Pierwszy trener VfL Florian Kohfeldt i napastnik Wilków Lukas Nmecha spotkali się z mediami przed starciem Ligi Mistrzów z Salzburgiem.

VfL Wolfsburg gości dziś FC Salzburg w kluczowym meczu grupowym Ligi Mistrzów UEFA – zaledwie trzy dni po pokonaniu Bayer 04 Leverkusen 2:0 na wyjeździe w pierwszym meczu Floriana Kohfeldta w nowych barwach. Kohfeldt i Nmecha spotkali się w poniedziałek z mediami na przedmeczowej konferencji prasowej.

Florian Kohfeldt o…

…debiucie w Lidze Mistrzów: „Jestem bardzo podekscytowany tym meczem. To pierwszy mecz w Wolfsburgu u siebie, a na dodatek to oczywiście mój debiut w Lidze Mistrzów. To coś, o czym zawsze marzyłem jako trener, a jutro nadejdzie ten dzień. Wejdę do gry z dużym entuzjazmem i podekscytowaniem i mam nadzieję, że odbije się to na drużynie.

…możliwe zmiany personalne: „To różni przeciwnicy, a to oznacza, że ​​mogą nastąpić zmiany. Salzburg gra ostrą i bardzo intensywną piłkę. Jeśli spojrzysz tylko na postawę graczy przeciwko Leverkusen, nie ma zbyt wielu powodów, aby wprowadzać zmiany. Jednak mamy na tyle szeroki skład, że możemy dostosować jedenastkę pod konretnego przeciwnika. Szczególnie ważne jest, abyśmy dopasowywali się do nich pod względem tempa”.

…aktualna pozycja w grupie: „Jeśli chodzi o kwalifikacje z grupy, obecna sytuacja nie jest beznadziejna. Byłoby jednak niezwykle pomocne, gdybyśmy zdobyli trzy punkty we wtorkowy wieczór, abyśmy mogli usłyszeć hymn Ligi Mistrzów również na wiosnę.

…Powrót Wouta Weghorsta: „Nie mogę jeszcze jednoznacznie odpowiedzieć na temat jego szans na pojawienie się. Wout trenował wczoraj i wyglądał dobrze, ale musimy poczekać i zobaczyć, jak zareaguje jego organizm po przerwie. Wout najprawdopodobniej będzie w składzie, ale może wejdzie z ławki. Do dyspozycji będzie także Jerome Roussillon.

Lukas Nmecha o…

…poziomie pewności siebie po pokonaniu Leverkusen: „Na początku sezonu mieliśmy okres, w którym wygraliśmy kilka meczów. Udało nam się teraz zdobyć kolejne trzy punkty, ale wolę skupić się na następnym meczu niż spędzać zbyt dużo czasu na świętowaniu naszego ostatniego zwycięstwa.

…mecz z zeszłego miesiąca w Salzburgu: „Ich drużyna ma wiele mocnych stron i musimy przyznać, że nie zagraliśmy dobrego meczu w Salzburgu. Wśród graczy panuje przekonanie, że we wtorek dadzą z siebie wszystko przeciwko naszym przeciwnikom i wiemy, że mamy graczy w naszych szeregach, którzy mogą wygrać z Salzburgiem.

foto: Vfl Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram