Napisane:  sobota, 4 lutego 2023, 19:06 przez: Przemysław Lewandowski

Gotowi do pracy

Nowy duet zarządzających, złożony z Marcela Schäfera i Sebastiana Schindzielorza, został oficjalnie powitany.

Z dniem 1 lutego, nowy duet zarządzających pod przewodnictwem Marcela Schäfera i Sebastiana Schindzielorza, przejął obowiązki w VfL Wolfsburg. Po pożegnaniu Jörga Schmadtke, stanowiska w zarządzie zostały ostatecznie obsadzone. Po czterech i pół roku pełnienia funkcji dyrektora sportowego, Schäfer stał się obecnie jednym z trzech dyrektorów zarządzających drużyny piłkarskiej Bundesligi. Natomiast Schindzielorz, który był w latach 2008-2013 zawodnikiem Wolfsburga, wrócił do dawnego miejsca pracy, tym razem w roli dyrektora sportowego klubu. Podczas piątkowej konferencji prasowej obaj panowie odpowiadali na pytania przedstawicieli mediów. Ponadto na podium zasiadł Frank Witter, Przewodniczący Rady Nadzorczej VfL Wolfsburg, który mówił o…

...nowych strukturach: "Jörg Schmadtke przeszedł na zasłużoną i dobrowolnie wybraną emeryturę. Cieszymy się, że możemy go pożegnać w tym miejscu, na stadionie. Osobiście jestem szczególnie zadowolony z efektów jego pracy. Jörg Schmadtke stworzył stabilny zespół, ze zrównoważonym składem. Teraz piłeczka została przekazana dalej. Cieszę się, że Sebastian od samego początku zaczął się aktywnie angażować, a Marcel poszedł w ślady Jörga."

…więzach pomiędzy nowym duetem zarządzających a VfL: "Oczywiście najważniejszym nie jest to, czy ktoś tutaj wcześniej grał czy mieszkał - aczkolwiek to cenny czynnik. Nasz region pozostaje w bliskości z wpływami Grupy Volkswagena. Dlatego ważnym jest, aby móc poczuć, jak ludzie tutaj żyją. Jörg Schmadtke jest tego doskonałym przykładem: tym, jak bardzo się zaangażował i uczynił z Wolfsburga centrum swojego życia. Nie jest to absolutnie konieczne, ale poznanie tutejszych zasad gry jest z pewnością korzystne i pomocne."

...celach sportowych: "Wszyscy wciąż pamiętamy, jak trudnych było dla nas pierwszych sześć kolejek. Musieliśmy się najpierw odnaleźć, ale forma wróciła i mamy teraz na boisku zgrany zespół. Oczywiście chcemy grać na arenie międzynarodowej, ale nie jesteśmy jeszcze pewnymi pretendentami do Ligi Mistrzów. Stworzyliśmy odpowiednie warunki, jednak w piłce nożnej nie da się tego wymusić. Dlatego podchodzimy do sprawy z pokorą, ale też z wielką ambicją, aby osiągnąć zamierzone cele."

...znaczeniu kobiecej piłki nożnej: "Kobieca piłka nożna od lat odgrywała w VfL coraz ważniejszą rolę. Utożsamialiśmy się z nią, kiedy inni nawet nie myśleli o profesjonalnej kobiecej piłce nożnej. Tym bardziej cieszymy się, że ta mała roślinka kiełkuje i rośnie. Jednak do stworzenia takich struktur jak w męskim obszarze zawodowym, wciąż jest jeszcze długa droga. Niemniej jednak nasze postępy są namacalne, a kobieca piłka nożna pozostaje bardzo ważną częścią nas. Dowodem łączenia wszystkich kwestii sportowych w obszarze zarządzania jest stwierdzenie, że wszystkie kompetencje sportowe - czy to mężczyzn, czy kobiet - są skupione na najwyższych możliwych władzach w klubie."

Dyrektor zarządzający VfL, Marcel Schäfer, mówił o…

Zobacz także  Waldschmidt, aby zostać w Köln

…swojej nowej pracy: "Jestem naprawdę szczęśliwy, dumny i wdzięczny za to, że jestem dyrektorem zarządzającym VfL Wolfsburg. Gdyby ktoś mi o tym powiedział, kiedy dołączyłem do klubu w 2007 roku, prawdopodobnie pomyślałbym, że zwariował. Jednak pewnych rzeczy w futbolu nie da się zaplanować. Jako zawodnik przeżyłem wiele wzlotów, ale też i upadków, osobiście doświadczyłem wszystkich aspektów życia piłkarza, które ukształtowały mnie i uczyniły mnie tym, kim jestem dzisiaj. Jestem z tego dumny. Teraz podejmuję nowe wyzwanie jako dyrektor zarządzający i wraz z moim zespołem podejmę się tego z wielkim entuzjazmem oraz zaangażowaniem."

...o dalszych działaniach w zespole: "Sebastian dołączył do nas w roli dyrektora sportowego. Jednak ponieważ odpowiadam już nie tylko za sferę zawodową mężczyzn, ale teraz także za kobiecą piłkę nożną, mam do wykonania więcej zadań. By temu podołać, wraz z Benjaminem Hoppenzem jako koordynatorem sportowym i Steffenem Hillmannem, stworzyliśmy zespół, który razem z nami wypełni powierzone nam obowiązki."

…swoich powiązaniach z VfL: "Oczywiście duże doświadczenie tej lokalizacji jest dla nas bardzo pomocne, z czego jestem dumny. Jesteśmy w 100% spółką zależną od Volkswagena i chcemy uosabiać te same wartości, którymi kieruje się nasza macierzysta firma. Myślę, że Jörg Schmadtke i ja wybraliśmy tę drogę już w 2018 roku i teraz zamierzamy ją kontynuować. Wierzymy, że ta lokalizacja jest do tego predestynowana. Ponadto mamy doskonałą infrastrukturę. Z tego miejsca wywodzi się nasze hasło »praca, piłka nożna, pasja«, a także od ludzi z regionu, którym chcemy dostarczać emocji. Dlatego czujemy się utwierdzeni w przekonaniu, że VfL może dzięki temu odnieść sukces."

...celach sportowych: "Chcemy nadal móc wystawiać mocną drużynę, we wszystkich rozgrywkach. Oczywiście naszym roszczeniem i celem jest gra na arenie międzynarodowej. To dla nas ważne, że mamy zespół na boisku, który ma w sobie DNA tej lokalizacji. Tak to w tej chwili właśnie wygląda. Nasz zespół wykazuje wysoki poziom chęci i jasną filozofię gry."

…swojej odpowiedzialności za kobiecą piłkę nożną: "Jestem bardzo wdzięczny, że ​​mogę być częścią tak utytułowanej drużyny. Zespół jest w bardzo dobrej kondycji, a w ostatnich latach pod kierownictwem Ralfa Kellermanna, dr Tima Schumachera i obecnego trenera Tommy'ego Stroota, wykonał naprawdę świetną robotę. Chciałbym poznać ten obszar i dalej go rozwijać, zarówno pod względem kadrowym, jak i infrastrukturalnym."

Dyrektor sportowy VfL, Sebastian Schindzielorz, mówił o…

Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

...jego starym-nowym miejscu pracy: "Powrót jest bardzo, bardzo pozytywny. Miło wspominam to miejsce, bo bardzo dobrze się tutaj bawiłem, zarówno pod względem sportowym, jak i prywatnie. Cieszę się, że wróciłem i nie mogę się doczekać początku pracy."

…powrocie do Wolfsburga: "Regularnie zadaję sobie w głowie pewne pytania, żeby pomyśleć, w jaki sposób mogę dalej się rozwijać. Mniej więcej na przełomie roku poczułem, że zmiana dobrze mi zrobi, o czym intensywnie rozmawiałem z rodziną. Stopniowo nabierałem ochoty na poznanie innego klubu, o innych strukturach, celem zdobycia tam doświadczenia. Decyzja o opuszczeniu Bochum po 25 latach była dla mnie trudna, ale wszystko poszło dobrze i bardzo się cieszę, że w VfL Wolfsburg to klub, który mi odpowiada, i z którym wiąże mnie też przeszłość. Jestem bardzo wdzięczny za zaufanie oraz za to, że mogłem się tutaj znaleźć."

...swoim związku z klubem: "Ważne jest, aby pod względem treści być na tym samym poziomie, i aby móc identyfikować się z obraną drogą. Silne połączenie z regionem i miastem to ważny czynnik wspierający, który pomaga pójść o krok dalej. Mam szczęście, że należę do klubu, z którym ponownie mogę się w pełni identyfikować. Tutaj urodziło się dwoje moich dzieci, poznaliśmy wtedy wielu miłych ludzi i nigdy nie straciliśmy kontaktu z Wolfsburgiem."

...celach sportowych: "Drużyna prezentuje bardzo intensywny styl gry, wręcz inspiruje do działania. Zespół ewoluował i chcemy w przyszłości kontynuować nad nim naszą pracę."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram