Napisane:  poniedziałek, 22 listopada 2021, 11:14 przez: Redakcja

Guilavogui leci do Sewilli

Jest nadzieja na występ Josuhy Guilavogui. Według informacji BILD, czołowy gracz Wolfsburga będzie w poniedziałek w samolocie z Brunszwiku do Sewilli. We wtorek w planie ważny mecz Ligi Mistrzów.

Francuz musiał w sobotę opuścić mecz z Bielefeld (2-2) przez problemy z łydką i został w Wolfsburgu. Z niedzielnym treningiem kontrolnym poradził sobie jednak bez bólu. Rozpocznie tournée po Hiszpanii.

Czas pokaże, czy wyszkolony pomocnik rzeczywiście może zagrać 90 minut. Dopiero końcowe treningi w Sewilli dostarczą informacji na ten temat. Ale wygląda, że może być dobrze.

To dobra wiadomość dla trenera Floriana Kohfeldta (39 l.). Pod jego wodzą Guilavogui jest szefem obrony potrójnego łańcucha obrony. Razem z Maxence Lacroix (21) i Johnem Anthonym Brooksem (28) trio powinno pomóc zachować czyste kontow meczu z Sewillą.

Jeśli Wolfsburg zwycięży, awans do dalszej fazy będzie w jego rękach przed ostatnim spotkaniem z Lille. Porażka oznacza koniec szans na awans do 1/8 Champions League.

Lukas Nmecha (22) powinien dawać jakośćw ofensywie. Reprezentant jest w szczytowej formie – po części dzięki Kohfeldtowi. Pod wodą byłego szkoleniowca Werderu mistrz Europy U21 strzelał w każdym meczu (cztery gole z rzędu).

„Lukas powinien kontynuować to co robi w ostatnich meczach” – mówi Kohfeldt. „Ma tę jakość, która sprawia, że ​​jest nieco bardziej nieprzewidywalna”.

źródło: Bild

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram