Napisane:  czwartek, 13 października 2022, 12:01 przez: Przemysław Lewandowski

Historia na korzyść VfL

Kluczowe liczby i fakty dotyczące meczu z zespołem Borussia Mönchengladbach.

Pomimo, że VfL nie wygrał żadnego z ostatnich pięciu spotkań z Gladbach, to historia sugeruje jednak, że podopieczni Niko Kovaca zmierzą się z jednym ze swoich ulubionych przeciwników. Wilki wygrały dokładnie połowę z 44 rozegranych pojedynków, co oznacza, że osiągali zwycięstwa częściej niż z jakąkolwiek inną drużyną. 75 punktów zdobytych przeciwko Borusii (podobnie jak przeciwko Frankfurtowi) daje gospodarzom najwyższą wartość w ligowym rekordzie klubu.

Mecz odbędzie się w sobotę, 15 października (start o 15:30) na Volkswagen Arena.

Więcej danych i faktów:

  • 6 z 16 goli zdobytych w obecnym sezonie Bundesligi przez Gladbach zostało strzelonych przez obrońców - to stanowi ligowy rekord.
  • Najwyższy bramkarz ligi zmierzy się z najniższym: Koen Casteels (1,97 m) i Yann Sommer (1,83 m) staną w sobotę po przeciwnych stronach boiska.
  • W 26 sezonie Bundesligi Wilki są młodsze niż kiedykolwiek wcześniej: wszyscy gracze VfL mają w tym sezonie średnio 25 lat.
  • W 197 meczach Bundesligi Yannick Gerhardt strzelił 13 bramek, z czego dwie w ostatnich dwóch meczach. Nigdy nie zdołał odnotować więcej niż 2 bramek w jednym sezonie.
  • Dokładnie raz w historii Zielono-Biali konfrontowali się z Borussią w dziesiątej kolejce sezonu: miało to miejsce w sezonie 2008/2009, kiedy Wolfsburg wygrał rezultatem 3:0.
  • Jako zawodnik Bundesligi Niko Kovac strzelił Borussii więcej goli niż jakiejkolwiek innej drużynie, notując 5 bramek w 11 meczach, w latach 1996-2006. Zdobywał wówczas bramki dla Leverkusen, Bayernu oraz Herthy.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram