Polski serwis o klubie VFL Wolfsburg | kontakt@wolfsburg.pl
Napisane:  środa, 10 sierpnia 2022, 13:08 przez: Przemysław Lewandowski

Incydent z policją w Wolfsburgu: ministerstwo potwierdza swoje stanowisko

MSW Dolnej Saksonii podtrzymuje trafność swojego oświadczenia lecz obiecuje zbadać zakres procedur na przyszłe wydarzenia.

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Dolnej Saksonii, w przeciwieństwie do twierdzeń obu klubów, mecz został już w przeszłości sklasyfikowany jako "ryzykowny". Resort oświadczył: „W sezonach 2018/2019 i 2019/2020 spotkania między tymi dwoma zespołami w Wolfsburgu zostały już zakwalifikowane przez policję jako tak zwana »czerwona gra«." Minister spraw wewnętrznych Boris Pistorius odniósł się przy tym do użycia pirotechniki przez kibiców Bremy w Pucharze DFB, sprzed tygodnia: „Chciałbym przypomnieć, że w meczu Cottbus vs. Brema doszło do gwałtownych ekscesów pirotechnicznych i że policja miała powody sądzić, że w Wolfsburgu może się to powtórzyć”.

Na znak protestu, fani zrezygnowali w sobotę z udziału w meczu. Uznali, że rewizje i kontrole policyjne na stacji kolejowej nie powinny mieć miejsca. Zdaniem władz, akcja miała na celu zapobiec „starciom między grupami kibiców”.

Zobacz także  Rebecka Blomqvist z kontuzją

Dyrektor zarządzający VfL Jörg Schmadtke przekazał ostatnio, iż jego informacje mówiły o "zielonym" ratingu spotkania, z czym nie zgadzają się władze. Podobno 11 lipca klub został poinformowany o „czerwonej” klasyfikacji meczu. Obecnie przygotowywany jest raport z wydarzeń. Resort obiecał, że ze względu na „wielkie echo” sprawy, zostanie zbadane, do jakiego stopnia procedura „może wymagać optymalizacji lub lepszej koordynacji w porównywalnych sytuacjach” w najbliższej przyszłości.

Źródło: bild.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram