Napisane:  piątek, 20 października 2023, 13:52 przez: Karolina Lisek

"Jeszcze bliżej siebie"

Kobieca drużyna VfL w niedzielę powita w Wolfsburgu zespół TSG 1899 Hoffenheim.

Nadszedł czas, aby dać z siebie wszystko w walce o mistrzostwo Niemiec: po rozczarowującym odpadnięciu w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń, Wilczyce muszą teraz skupić się na Bundeslidze. Przed piątą kolejką meczową Zielono-Białe mają dwa punkty przewagi nad drugą drużyną w tabeli. W niedzielę, 22 października, o godzinie 14:00 na stadionie AOK powitają swoje bezpośrednie rywalki, czyli znajdujący się na drugim miejscu zespół TSG 1899 Hoffenheim (spotkanie transmitowane na żywo w DAZN i Magenta Sport).

Groźne pod bramką przeciwniczki

Wraz z drużyną TSG do Wolfsburga uda się były trener Wilczyc Stephan Lerch. Lerch uważa VfL za faworyta tego spotkania, jednocześnie w wywiadzie na stronie internetowej klubu mówi: "Jesteśmy na tyle pewni siebie, by powiedzieć, że chcemy wygrać ten mecz." Nie ma w tych deklaracjach niczego dziwnego, ponieważ zespół z Hoffenheim jest niepokonany po czterech pierwszych kolejkach meczowych. TSG wygrało z MSV Duisburg (9:0), Werderem Bremą (3:1) i 1. FC Nürnberg (3:0) oraz zremisowało 2:2 u siebie z Bayerem 04 Leverkusen. Jednocześnie Hoffenheim boryka się jednak z plagą kontuzji. W składzie brakuje Leonie Maier, Laury Dick, Isabelli Hartig i Julii Hickelsberger. Napastniczka Melissa Kössler, która zdobyła cztery bramki dla TSG w pierwszych dwóch meczach, może natomiast wrócić do składu po kontuzji. "Mamy nadzieję, że do weekendu będzie gotowa" - powiedział w piątek Lerch.

VfL chce nawiązać do dobrej passy

W międzyczasie drużyna VfL miała tylko kilka dni na przetrawienie porażki poniesionej w środowy wieczór w meczu przeciwko Paris FC. Wczoraj trener Tommy Stroot zebrał cały swój zespół, aby rozpocząć wspólny proces radzenia sobie z porażką. Dziś, w piątek, zawodniczki mają dzień wolny przed ostatnią sesją treningową zaplanowaną na sobotę o 10:30. Wilczyce niestety nie zakwalifikowały się do Ligi Mistrzyń, ale jak dotąd zanotowały świetny start w Bundeslidze: są jedyną drużyną, która wygrała we wszystkich czterech dotychczasowych meczach. Ostatnie zwycięstwo 2:0 odniosły tydzień temu w spotkaniu przeciwko RB Lipsk. Zespół chce teraz nawiązać do dobrej passy w lidze.

Przed meczem z Hoffenheim trener VfL Tommy Stroot rozmawiał z mediami o...

... sytuacji kadrowej: "Sveindis Jonsdottir, Rebecka Blomqvist, Tabea Sellner i Camilla Küver są wciąż poza grą. Również Merle Frohms nie będzie jeszcze dostępna na mecz z Hoffenheim.

... nastroju w drużynie: Zasadniczo mogę powiedzieć, że bardzo indywidualnie radzimy sobie z tą porażką. Ale ważne było dla nas przede wszystkim, aby nadać temu pewien kierunek. Dlatego wczoraj podjęliśmy świadomą decyzję, aby na krótko ponownie zebrać całą grupę. Mamy obowiązek wyjść na boisko w niedzielę przeciwko Hoffenheim z energią i przekonaniem. Jest to trudne w takich sytuacjach. Myślę jednak, że udało nam się wczoraj odpowiednio skoncentrować. Zasadniczo wszystkie zawodniczki czują, że to niepowodzenie jeszcze bardziej nas do siebie zbliżyło. Zauważyłem, że zespół jest ze sobą bardzo zżyty i panuje w nim niemal rodzinna atmosfera. Możemy czerpać z tego siłę do kolejnych zadań, które czekają nas w weekend.

... lekcjach z meczu z Paryżem: Zasadniczo ważne jest, aby zawodniczki wyszły na boisko z odpowiednią energią i przekonaniem. W niektórych sytuacjach musimy również ułatwiać sobie grę. Na razie niekoniecznie chodzi o piękny styl, ale o skuteczność i osiągnięcie właściwego wyniku. Po meczu z Bayernem będziemy mieli więcej czasu na trening. Chcemy wykorzystać ten czas, aby jeszcze bardziej ustabilizować pewne aspekty.

... przeciwniczkach: Gra Hoffenheim jest bardzo elastyczna, szczególnie w ofensywie. Naszym zadaniem jest znalezienie różnych rozwiązań i zablokowanie rywalek. Spodziewamy się topowego meczu z topowym przeciwnikiem. TSG to zespół, który z pewnością będzie grał o trzecie miejsce, a może i o więcej. Dlatego tak ważne było dla nas wczoraj odpowiednie skupienie się na tym meczu.

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram