Napisane:  wtorek, 13 września 2022, 07:35 przez: Przemysław Lewandowski

Jonas Wind chciałby grać dla Arsenalu

Napastnik otwiera sobie drzwi do przyszłego transferu w szeregi Arsenalu.

Reprezentant Danii przeniósł się do Niemiec w styczniu, po strzeleniu 46 goli w 114 meczach dla FC Kopenhagi. Nagrodzony powołaniem do drużyny narodowej, Wind wystąpił w 15 spotkaniach reprezentacji kraju i strzelił pięć bramek, zapewniając sobie kwalifikacje do Mistrzostw Świata w Katarze. Po doniesieniach łączących Kanonierów z napastnika Wolfsburga w okresie letnim, Wind przyznaje, że jego marzeniem byłoby pewnego dnia pojawić się w barwach Arsenalu.

"Jeśli spojrzymy w przyszłość, Arsenal byłby dla mnie wymarzonym miejscem, ponieważ zawsze był moim ulubionym klubem. Ogólnie uważam, że Premier League to najlepsza liga na świecie i granie tam byłoby ekscytujące. Ale jak powiedziałem, nie na tym się obecnie skupiam. Dobrze sobie radzę w Wolfsburgu, to dla mnie dobry klub, a Bundesliga to świetna liga do gry." - powiedział Wind w wywiadzie dla Bulinews.

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

W innej wypowiedzi dodał: "Marzę o tym. Myślę, że każdy piłkarz marzy o Premier League. Arsenal to bardzo dobra drużyna z bardzo dobrym trenerem. Podoba mi się sposób, w jaki grają. Tak, ciężko byłoby odmówić z mojej strony, nie mógłbym powiedzieć nie, ale transfer to nie tylko moja decyzja i moje zdanie."

Arsenal rzeczywiście poszukiwał tego lata nowego napastnika, jednak zdecydował się na podpisanie kontraktu z byłym zawodnikiem Manchesteru City - Gabrielem Jesusem. Brazylijczyk odegrał kluczową rolę w ich dotychczasowych sukcesach tego sezonu, zajmując pierwsze miejsce w tabeli Premier League. Jeśli Wind będzie kontynuował dobrą grę w Niemczech, nie ma powodu, aby nie mógł zapewnić sobie wymarzonej przeprowadzki do Anglii w przyszłości. Jeśli jednak Jesus będzie utrzymywał wciąż tak dobrą formę, Arsenal może nie mieć potrzeby zatrudnienia piłkarza o profilu Winda w ciągu najbliższych kilku lat.

Zobacz także  Waldschmidt, aby zostać w Köln

Według transfermarkt, wartość Duńczyka wynosi obecnie ok. 14 mln €.

Źródło: onefootball.com
Źródło foto: www.transfermarkt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram