Napisane:  niedziela, 7 sierpnia 2022, 20:36 przez: Przemysław Lewandowski

Jörg Schmadtke odniósł się do działań policji przed meczem z Werderem

Dyrektor sportowy VfL Wolfsburg skrytykował formę podjętych środków bezpieczeństwa w ramach kontroli kibiców udających się na Volkswagen Arena.

Sobotnie działania policji z Wolfsburga przed meczem otwarcia Bundesligi wywołały wiele dyskusji. Po pierwszych głosach oburzenia ze strony obozu przyjezdnych, również Jörg Schmadtke postanowił wypowiedzieć się w tym temacie. Zajmując jasne stanowisko, określił całe przedsięwzięcie "hańbą dla gospodarzy".

„Jeśli takie działania są dla urzędników standardem, stawia to pod znakiem zapytania całą pracę policji. Nie może być tak, że policja interweniuje, zanim cokolwiek zrobisz. Widziałem materiały z miejsca zdarzenia i jestem przerażony. To hańba dla Wolfsburga jako organizatora meczu piłki nożnej.”

Przed sobotnim spotkaniem kilku kibiców Werdera uznało, że rewizje i kontrole dokonywane przez policję na głównym dworcu w Wolfsburgu nie powinny mieć miejsca. Fani wrócili do Bremy na znak protestu. Nagrania w mediach społecznościowych pokazują kibiców otoczonych przez funkcjonariuszy i wozy policyjne. Władze podobno nawet poinformowały przyjezdnych, że nie mogą przebywać dłużej na terenie miasta i mają możliwość udania się tylko i wyłącznie na stadion.

Źródło: sportbuzzer.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram