Napisane:  czwartek, 7 września 2023, 14:30 przez: Przemysław Lewandowski

Kamil Grabara dołączy w 2024 roku

Polski bramkarz zasili skład Wilków na początku przyszłego sezonu.

VfL Wolfsburg pozyskał polskiego bramkarza Kamila Grabarę jako pierwszy nowy nabytek na sezon 2024/25. 24-latek dołączy do klubu w lipcu 2024 roku na podstawie długoterminowego kontraktu, opuszczając zespół mistrzów Danii i uczestnika Ligi Mistrzów - FC Kopenhagę. Oba kluby zgodziły się nie ujawniać kwoty transferu.

"Jesteśmy pewni, że w Kamilu Grabarze znaleźliśmy wysokiej jakości rozwiązanie na nadchodzące odejście Koena Casteelsa i jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się tak wcześnie osiągnąć porozumienie zarówno z samym zawodnikiem, jak i klubem" - powiedział dyrektor sportowy VfL, Sebastian Schindzielorz. "Kamil odegrał kluczową rolę w sukcesach FC Kopenhagi w ciągu ostatnich dwóch lat, a także zapewnił dobre występy w rozgrywkach europejskich. Mamy nadzieję, że będzie kontynuował swój imponujący rozwój w bieżącym sezonie i cieszymy się, że od przyszłego sezonu będzie częścią naszego składu."

Kamil Grabara: "Sposób w jaki VfL do mnie podszedł bardzo szybko mnie przekonał, że będzie to właściwy krok w mojej karierze. Dlatego decyzja o przeprowadzce do Wolfsburga była łatwa. Naprawdę nie mogę się doczekać, aż będę mógł odwdzięczyć się za okazaną mi wiarę. Jednak zanim nadejdzie ten czas, dam z siebie wszystko, aby mieć dobry, pełen sukcesów sezon w FC Kopenhaga i pomóc mojemu zespołowi osiągnąć nasze cele."

Grabara, który rozwijał się w młodzieżowej kadrze Liverpoolu, w reprezentacji Polski zadebiutował w meczu Ligi Narodów UEFA przeciwko Walii w 2022 roku. Polak pomógł Kopenhadze wrócić do Ligi Mistrzów w sezonie 2023/24, po tym jak w zeszłym sezonie klub po raz pierwszy miał okazję wystąpić w tych rozgrywkach. Od 2021 roku rozegrał w barwach duńskiej drużyny łącznie 88 występów, zachowując przy tym aż 40 czystych kont.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram