Napisane:  poniedziałek, 11 września 2023, 22:32 przez: Karolina Lisek

Kathrin Hendrich na dłużej w VfL

Reprezentantka Niemiec przedłużyła swój kontrakt z drużyną Zielono-Białych.

Na krótko przed rozpoczęciem sezonu ligowego wyjaśniła się przyszłość kluczowej zawodniczki w drużynie VfL: obrończyni Kathrin Hendrich przedłużyła swój wygasający w 2024 roku kontrakt do 2025 roku. 31-latka przeniosła się do Wolfsburga z Bayernu Monachium przed sezonem 2020/2021. Od tego czasu wystąpiła dla Zielono-Białych 56 razy w Bundeslidze, 13 razy w Pucharze Niemiec i 29 razy w Lidze Mistrzyń. W sumie Hendrich rozegrała do tej pory 100 meczów dla drużyny Wilczyc. 61-krotna reprezentantka Niemiec, która posiada również belgijskie obywatelstwo, jest jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek w składzie VfL. Dzięki swojej jakości w defensywie pomogła VfL wygrać Puchar Niemiec w każdym z ostatnich trzech sezonów, a także mistrzostwo Niemiec w 2022 roku.

"Wdzięczna każdego dnia"

"Nie ma żadnego powodu, dla którego miałabym teraz zdecydować inaczej. W Wolfsburgu mam wszystko, czego potrzebuję", mówi Hendrich o przedłużeniu kontraktu. Czuje się dobrze w VfL z kilku powodów: "Mamy świetny zespół i lojalnych fanów. Zarówno zespół, jak i cały klub dają z siebie wszystko, abyśmy mogły jak najlepiej prezentować się na boisku. Jestem wdzięczna każdego dnia, że mogę być częścią tego klubu".

"Absolutna liderka"

Ralf Kellermann, dyrektor ds. piłki nożnej kobiet w VfL Wolfsburg, jest bardzo zadowolony z decyzji Hendrich: "Kathy jest absolutną liderką z międzynarodowym doświadczeniem na najwyższym poziomie. Dzięki swojej ogromnej chęci do działania, pragnieniu ciągłego rozwoju i pozytywnemu nastawieniu na boisku i poza nim, odgrywa w drużynie rolę wzoru do naśladowania".

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram