Napisane:  poniedziałek, 20 czerwca 2022, 11:11 przez: Redakcja

Kilian Fischer podpisał kontrakt z Wolfsburgiem

Reprezentant Niemiec U21 uzgadnił pięcioletni kontrakt z Wilkami.

VfL Wolfsburg pozyskał trzeciego zawodnika przed sezonem 2022/23 dzięki przybyciu utalentowanego obrońcy Kiliana Fischera z 1. FC Nürnberg. 21-letni reprezentant Niemiec U 21, którego preferowana pozycja to prawy obrońca, chociaż może pełnić różne role, złożył podpis na pięcioletnim kontrakcie ważnym do 30 czerwca 2027 roku. Będzie nosił numer 2.

„Kilian rozwinął się bardzo dobrze i bardzo szybko”, powiedział dyrektor sportowy VfL Marcel Schäfer. „Jest niezwykle utalentowany, silny fizycznie, ma duże tempo i bardzo profesjonalne podejście. Jest gotowy na kolejny krok w karierze w Bundeslidze. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wybrał VfL Wolfsburg i w pełni identyfikuje się z naszymi pomysłami i celami”.

„Rozwija się na najwyższym poziomie w spokojnym otoczeniu”

Fischer, który urodził się w Miltenbergu w Dolnej Frankonii, ostrzył zęby w grze w akademii TSV 1860 w Monachium. Wspinał się tam po szczeblach kariery i po zaimponowaniu w rezerwach zdobył transfer do Türkgücü Monachium, gdzie pomógł drużynie awansować do trzeciej ligi. Po dwóch latach w klubie przeniósł się do Norymbergi latem 2021 roku, grając 20 występów w Bundeslidze 2 w zeszłym sezonie. Zagrał także dwa występy w niemieckiej drużynie U21.

„Warunki w Wolfsburgu są niewiarygodne dla młodego gracza” – powiedział Fischer. „Tutaj można rozwijać się na najwyższym poziomie w spokojnym otoczeniu. I to jest dokładnie mój cel: zrobić tutaj kolejne kroki i zostać graczem Bundesligi. Podąża za Jakubem Kamińskim i Patrickiem Wimmerem w przeprowadzce do VfL tego lata.

FOTO: Vfl Wolfsburg

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram