Napisane:  czwartek, 4 listopada 2021, 16:40 przez: Redakcja

Kohfeldt przed Augsburgiem: "Pójść za ciosem"

Dziś odbyła się przedmeczowa konferencja prasowa przed sobotnim spotkaniem Vfl Wolfsburg - FC Augsburg. Wzięli w niej udział trener Florian Kohfeldt i dyrektor sportowy Marcel Schäfer.

Wilki zdobyły w tym sezonie siedem punktów w pięciu meczach ligowych u siebie na Volkswagen Arena – skromny wynik, ale można go poprawić w sobotę, wygrywając z FC Augsburg. Po zakończeniu kiepskiej passy w debiucie nowego trenera Floriana Kohfeldta w ostatniej kolejce, po odniesieniem pierwszego zwycięstwa w Lidze Mistrzów w środku tygodnia, liczymy na kontynuację dobrej gry i wyników także w sobotnie popołudnie.

Na przedmeczowej konferencji prasowej Kohfeldt omówił…

…system z trójką defensorów: „Patrząc nieco dalej w przyszłość, moim zamiarem jest z pewnością, abyśmy mogli grać w wielu formacjach i byśmy nie byli związani z jednym systemem. W tej chwili mam wrażenie, że wielu graczy jest zadowolonych z tego, na jakich pozycjach grają. Jednocześnie nie chcę wykluczyć, że ulepszymy nasz system”.

...motywacja zespołu: „Po dzisiejszym treningu nie spodziewam się spadku motywacji i też bym tego nie zrozumiał. Jeśli chcemy na stałe grać tam, gdzie widzą siebie drużyna i klub – czyli rywalizować o miejsca w Europie – to są to kluczowe mecze w sezonie. Więc musimy pozostać stabilni i skoncentrowani i wygrywać te mecze. Mam wrażenie, że rozwijamy pragnienie zwycięstw i chcemy pójść za ciosem”.

...wiadomości o zespole: „Sebastiaan Bornauw trenował dzisiaj i dobrze się czuł. Jeśli nie wydarzy się nic niezwykłego, będzie dostępny. To dobrze dla nas, ponieważ Maxence Lacroix jest zawieszony. Admir Mehmedi powróci do składu w weekend. Poza tym nadal nie będą dostępni: Xaver Schlager, Luca Waldschmidt i Bartosz Białek.

Następnie dyrektor sportowy VfL Marcel Schäfer mówił o…

…sygnały, które otrzymuje od zespołu: „Drużyna bardzo otwarcie odpowiedziała na wymagania trenera. Intensywność i konsekwencja były dwoma czynnikami, które przyczyniły się do wygrania dwóch ostatnich meczów. To podstawa sukcesu. Poza tym oczywiście chcemy rozwijać elementy piłkarskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram