Napisane:  środa, 27 października 2021, 14:30 przez: Redakcja

Kohfeldt ściągnięty do Wolfsburga z urlopu

Jak podają niemieckie media, Florian Kohfeldt miał być właśnie na urlopie. Zamiast tego poprowadzi jednak jutro swój pierwszy trening jako szkoleniowiec pierwszego zespołu Vfl Wolfsburg.

Młody szkoleniowiec od soboty był już na Wyspach Kanaryjskich. Wtem jednak zadzwonił telefon. Był to sam Jörg Schmadtke. Później sprawy potoczyły się już błyskawicznie i już w czwartek Kohfeldt wyjdzie na boisko treningowe w Wolfsburgu jako trener pierwszej drużyny.

Sprawy nabrały tempa po przegranej Vfl z Freiburgiem. Już teraz władze Wolfsburga wiedziały, że van Bommel nie pozostanie na stanowisku. Starania o zatrudnienie Kohfeldta nabrały tempa, co potwierdza sam Schmadtke.

Schmadtke i Kohfeldt znają się od dawna, ale to nie znaczy, że 39-latek już latem był kandydatem do pracy w Dolnej Saksonii, mówi menedżer. Wręcz przeciwnie: „Nie był wtedy brany pod uwagę”, mówi Schmadtke. „Skontaktowaliśmy się z nim w niedzielę w sprawie objęcia drużyny”. Był mały problem: Kohfeldt poleciał na Fuerteventurę w sobotę na wakacje. Ale nowy trener zaoferował: Jeśli oferta Vfl jest poważna i konkretna, wakacje mogą poczekać. Schmadtke był poważny, odebrał z lotniska byłego trenera Bremy już w niedzielę wieczorem. „A potem rozmawialiśmy na miejscu. W niedzielę i poniedziałek ”.

Reszta historii jest już znana, Kohfeldt podpisał kontrakt do 2023 roku . Powinien teraz pomóc zakończyć negatywną serię (osiem meczów bez zwycięstwa, cztery porażki ligowe z rzędu). „Wierzymy, że może uwolnić potencjał, który widzimy w naszej drużynie”, mówi Schmadtke, podając jeden z powodów, dla których ostatecznie wybór padł na Kohfeldta. 

Jednak: „Jeśli gra z kontry nie jest możliwa, chcieliśmy opracować sposoby kontynuowania naszej gry spokojnym budowaniem akcji”. Przejmowanie piłki - należy to robić w fazach, w których pierwsza, druga lub trzecia szybka piłka w strefę napastników nie jest możliwa to zagrania. Schmadtke: „Właśnie to chcieliśmy rozwinąć”. Ale to rzadko lub nigdy nie działało pod kierownictwem van Bommela. Dzięki Kohfeldtowi powinno to się teraz udać. Menedżer z przekonaniem: „Myślę, że możemy to zrobić z nim krok naprzów”. Ponadto nowy szkoleniowiec powinien ponownie zapewnić stabilność w defensywie, co było bardzo chwalone w zeszłym sezonie.

Kolejna zaleta Kohfeldta: polega na emocjonalności i jest znany z głośnego i agresywnego coachingu. Schmadtke: „Potrafi posługiwać się językiem, to było dla nas ważne”. Menedżer kontynuuje: „Pracował z wielką pasją i dobrze w Bremie. Stwierdziłem, że zawsze zarządzał swoimi podopiecznymi w taki sposób, aby grali na maksimum swoich możliwości.”

Kohfeldt poprowadzi swoją pierwszą sesję treningową w czwartek i zadebiutuje jako trener VfL w sobotę w pojedynku z Bayerem Leverkusen. Wcześniej będzie miał dużo rozmów z zawodnikami. Schmadtke też to zrobił, menedżer uczynił zespół odpowiedzialnym. Menedżer mówi jasno: „Oczekuję poświęcenia i pasji z przeszłości, oczekuję intensywności we wszystkim, co robimy. Oczekuję, że wspólnie wyjdziemy z tego kryzysu. I oczekuję, że drużyna będzie gotowa dać z siebie wszystko!” „Oczekuje tego od czwartku, kiedy Kohfeldt, nowy trener, po raz pierwszy pojawi się na boisku treningowym w Wolfsburgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram