Napisane:  środa, 26 października 2022, 07:24 przez: Przemysław Lewandowski

Kolejne wyzwanie w Pradze

VfL zagra dzisiaj w Czechach, w ramach drugiego meczu grupowego Ligi Mistrzyń.

Obecnie mecze kobiecego zespołu VfL Wolfsburg są coraz bardziej intensywne i szybkie: po pokonaniu w domowym meczu Bayernu Monachium w niedzielę i powiększeniu przewagi na szczycie ligowej tabeli, we wtorek Zielono-Białe po raz kolejny wyruszyły w podróż. Tym razem udały się do Slavii Praga, na drugą kolejkę w fazie grupowej Ligi Mistrzyń UEFA. Spotkanie odbędzie się dzisiaj, 26 października (rozpoczęcie o 21:00). Na spotkaniu z mediami trener Tommy Stroot mówił o…

...sytuacji kadrowej: "Nie będzie żadnych zmian w składzie po meczu z Bayernem, na szczęście obyło się bez świeżych kontuzji. Na pewno znów zabraknie Mariny Hegering i Katarzyny Kiedrzynek. Wyszliśmy z gry z Bayernem bardzo dobrze, pomimo wysokiego tempa, jakie towarzyszy grze na tak wysokiej pozycji. Poza dziwnym logicznym siniakiem, nie mamy żadnych problemów natury indywidualnej."

…wnioskach z czterech żółtych kartek Slavii w pierwszej połowie meczu w Rzymie: "To właśnie pokazuje, o co chodziło w tym spotkaniu. Był to bardzo zacięty mecz, na trudnym boisku do gry. Mentalność była tutaj decydującym dla wyniku czynnikiem. To samo z pewnością będzie się tyczyć meczu pomiędzy St. Pölten i Romą. Ponieważ ​​jesteśmy faworytami w grupie, walka o drugie miejsce będzie decydująca, co z pewnością odczujemy. Slavia spróbuje wszystkiego, żeby coś wywalczyć. Musimy się na to przygotować. Wiemy również, że czeska drużyna narodowa osiąga obecnie bardzo dobre wyniki przeciwko najlepszym drużynom - na przykład w zeszłym roku przeciwko Holandii, a teraz przeciwko Anglii. To pokazuje, jak daleko zaszedł czeski futbol. Wiemy więc, jak trudne i niewygodne czeka nas zadanie. Na pewno nie jest to pewny sukces. Ponownie osiągniemy granice wydajności, aby dalej się rozwijać."

…warunkach na miejscu: "Są bardzo dobre. Będziemy grać na świetnym stadionie. Mamy szczęście, że zagramy tutaj pierwszy mecz ze Slavią, bo potem, o ile wiem, boisko zostanie przygotowane pod finał Ligi Konferencji Europy. W rezultacie na stadionie nie będą mogły się już odbywać żadne mecze. Mamy więc dużo szczęścia, że możemy zagrać na tak świetnym boisku. Warunki są doskonałe i nie możemy się doczekać meczu."

oraz Svenja Huth o…

…przestawieniu się z rozgrywek ligowych i wygranej z Bayernem do gry w Lidze Mistrzyń: "Znamy to już z zeszłego sezonu. Oczywiście było to dla nas wszystkich bardzo, bardzo miłe doświadczenie, by móc zagrać w niedzielę przed tak dużą liczbą widzów i zdobyć w Wolfsburgu 3 punkty. To było i jest dla nas bardzo ważne. Dlatego z pewnością są gorsze możliwości przestawienia się, niż ta z Bundesligi do poziomu Ligi Mistrzyń. Cieszymy się, że będziemy kontynuować rywalizację ze Slavią Praga - bardzo fizycznym przeciwnikiem, który będzie od nas wiele wymagał, zwłaszcza w bezpośrednich starciach."

...oczekiwaniach względem gry: "Slavię Praga znam z przeszłości, kiedy raz czy dwa graliśmy przeciwko niej z Turbine Potsdam, podczas zimowych przygotowań. Jak już wspominałam, były to gry bardzo nastawione na walkę, więc na pewno nam nie odpuszczą. W związku z tym będzie dla nas bardzo ważne, aby narzucić naszą grę Slavii: musimy się dobrze bronić i zmusić przeciwniczki do biegania za piłką. Slavia będzie walczyć i szukać jednego lub dwóch kontrataków, które być może sprawią nam problemy. Musimy się do tego dostosować."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram