Napisane:  niedziela, 18 grudnia 2022, 12:41 przez: Przemysław Lewandowski

Kolejny impas Wilków

Wilki zremisowały w sobotnim meczu towarzyskim z zespołem Brentford rezultatem 2:2.

Drugi mecz towarzyski w okresie zimowym Wolfsburga również zakończył się remisem. W ostatnim meczu 2022 roku VfL zremisował z drużyną Premier League, klubem Brentford F.C., wynikiem 2:2. W nowym kompleksie treningowym londyńskiego klubu, Robert Rowan Performance Centre, dla Zielono-Białych bramki zdobyli Luca Waldschmidt (13') oraz Dzenan Pejcinovic (67'). Po krótkiej przerwie świątecznej, która rozpocznie się 23 grudnia, Wilki rozpoczną przygotowania do dalszej części sezonu (od 2 stycznia).

Reakcja trenera:

Niko Kovac: "Było dla nas niezmiernie ważne, aby zakończyć drugi tydzień treningów meczem. Jesteśmy zadowoleni z wyniku i postawy zespołu przeciwko drużynie Brentford. Prawie wszyscy zawodnicy otrzymali czas na boisku, więc możemy wejść w następny tydzień treningów z dobrym samopoczuciem, zanim udamy się na kolejną przerwę."

Składy i statystyki:

FC Brentford: Winterbottom – Zanka, Mee (46. Canos), Pinnock – Roerslev (46. Ghoddos), Norgaard (46. Goode), Janelt (80. Yarmoliuk), Henry (46. Trevitt) – Lewis-Potter (80. Olakigbe), Mbeumo (46. Wissa), Toney (46. Damsgaard)

VfL Wolfsburg (pierwsza połowa): Klinger – Fischer, Lacroix, Guilavogui, Otavio – Arnold – F. Nmecha, Ambros – Paredes, Waldschmidt – Marmoush

VfL Wolfsburg (druga połowa): Pervan – Fischer, Lacroix (65. Odogu), van de Ven, Braun – Franjic – Svanberg, Gerhardt – Wimmer, Philipp – Pejcinovic

Bramki: 0:1 Waldschmidt (13‘), 1:1 Mbeumo (21‘), 2:1 Toney (37‘), 2:2 Pejcinovic (67‘)