Napisane:  piątek, 3 marca 2023, 10:46 przez: Przemysław Lewandowski

Kolejny kontrakt podpisany

Doświadczona bramkarka, Lisa Schmitz, dołączy latem do VfL Wolfsburg.

Kobiecy zespół VfL wciąż robi duże postępy na froncie personalnym, co potwierdza podpisanie trzeciego kontraktu na sezon 2023/24. Po przejęciu Chantal Hagel i Anneke Borbe, teraz do Zielono-Białych zgodziła się dołączyć bramkarka Lisa Schmitz. 30-letnia zawodniczka opuściła francuski klub Montpellier HSC na zasadzie wolnego transferu i podpisała kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Odkąd dołączyła do klubu w 2019 roku, Schmitz rozegrała dla Montpellier w Lidze 1 łącznie 55 meczów. Wcześniej występowała w kobiecej Bundeslidze FLYERALARM, gdzie w barwach Bayeru Leverkusen i 1. FFC Turbine Potsdam zagrała w 155 spotkaniach. Na szczeblu młodzieżowym grała w reprezentacji Niemiec, zdobywając Mistrzostwo Europy U17 w 2008 roku, a trzy lata później uzyskując odpowiednik z U19. Schmitz rozegrała także dwa występy w seniorskiej drużynie Niemiec.

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

"VfL Wolfsburg to jeden z najlepszych klubów na świecie, który co sezon walczy o trofea" - powiedziała Schmitz. "Dlatego naprawdę nie mogę się doczekać tego wyzwania i jestem gotowa osiągnąć razem z VfL wspaniałe rzeczy."

Dyrektor sportowy VfL, Ralf Kellermann, dodał: "Lisa od wielu lat gra na bardzo wysokim poziomie i jest jedną z niewielu niemieckich bramkarek, którym udało się awansować do najwyższej ligi europejskiej. Jej bogate doświadczenie i mentalność gracza zespołowego uczynią z niej cenny atut dla naszej drużyny."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram