Napisane:  poniedziałek, 24 lipca 2023, 15:00 przez: Przemysław Lewandowski

Kontratak Wilków w zaciekłym meczu towarzyskim

VfL zdołał odrobić straty i ostatecznie zwyciężył z SC Freiburg.

VfL Wolfsburg pokonał swoich rywali z Bundesligi, zespół SC Freiburg, w drugim meczu towarzyskim przed sezonem 2023/24 wynikiem 3:2. W spotkaniu podzielonym na dwie 60-minutowe połowy, pierwsze dwa gole spotkania odnotowali Maximilian Breunig (22 minuta) oraz Mika Baur (66 minuta), co zapewniło Freiburgowi długie prowadzenie. Zielono-Biali zdołali się jednak otrząsnąć, a bramki Maximiliana Philippa (76 minuta), Lukasa Nmechy (rzut karny, 78 minuta) oraz Tiago Tomasa (87 minuta) dały Wilkom upragnione zwycięstwo.

Drużyna Niko Kovaca wróci do gry w najbliższą sobotę (29 lipca) - tym razem na własnym terenie. Stadion AOK odwiedzą wicemistrzowie Francji, zespół RC Lens. Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00.

Niko Kovac: "Można powiedzieć, że obie drużyny znajdują się obecnie w samym środku okresu przygotowawczego. W ciągu ostatnich dwóch tygodni pracowaliśmy nad wieloma rzeczami, z których część była dzisiaj zaprezentowana. Jednak jasnym jest, że musimy - i możemy - pewne elementy w kilku obszarach wykonywać nieco lepiej. W tej chwili brakuje nam już energii, ale wciąż mamy jeszcze przed sobą trzy do czterech tygodni, zanim sprawy naprawdę się rozkręcą."

VfL Wolfsburg – pierwsza połowa: Casteels – Cozza, Zesiger, Lange, Fischer – Arnold – Ambros, Svanberg – Kaminski, Wimmer – Wind

VfL Wolfsburg – druga połowa: Pervan – Franjic, van de Ven, Bornauw, Lebersorger – Vranckx – Gerhardt, Philipp (114‘ Bröger) – Tomas, Cerny – Nmecha (91‘ Pejcinovic)

Bramki: 0:1 Breunig (22‘), 0:2 Baur (66‘), 1:2 Philipp (76‘), 2:2 Nmecha (78‘), 3:2 Tomas (87‘)

Źródło: vfl-wolfsburg.de