Napisane:  piątek, 5 maja 2023, 20:10 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "Będziemy musieli ciężko, ciężko pracować"

Trener VfL Niko Kovac przed wyjazdowym meczem z BVB.

Pojedynek Borussii Dortmund z Wilkami, który odbędzie się w niedzielę, 7 maja, o godzinie 17:30, zakończy 31 kolejkę Bundesligi. Na ich własnym stadionie niewiele lub praktycznie nic nie przemawia przeciwko zwycięstwu BVB u siebie (Czarno-Żółci wygrali 12 z 14 meczów rozegranych przed własną publicznością). Niemniej jednak VfL nie zamierza dać się łatwo pokonać. Zwycięstwem 3:0 nad Mainz, Zielono-Biali pokazali swój apetyt na udział w międzynarodowych rozgrywkach. Drużyna znacznie poprawiła się w ostatnich tygodniach - statystyki z zaledwie jedną porażką w ostatnich dziewięciu meczach potwierdzają trend wzrostowy. W swojej obecnej formie, a także dzięki sile wyjazdowej w tym sezonie, Wilki są w stanie zdobyć punkty w Dortmundzie. Na konferencji prasowej trener VfL Niko Kovac opowiedział o tym jak ocenia szanse swojego zespołu, a także mówił o...

…sytuacji kadrowej: "Maxence Lacroix, Paulo Otavio i Lukas Nmecha są obecnie niedostępni. Wszyscy pozostali zawodnicy powinni być zdolni do gry."

…powrocie Micky'ego van de Vena po zawieszeniu: "Cieszę się, że Micky wrócił, zwłaszcza że straciliśmy środkowego obrońcę w postaci Maxence'a Lacroix. Wraz z nim mamy z tyłu kolejny stabilizator, który pomoże nam z jakością gry zarówno przy piłce, jak i bez niej. Mamy możliwość gry w obronie w trójce lub czwórce - pozostawimy tę kwestię otwartą, ponieważ mój kolega Edin Terzic powinien również pomyśleć o nas, tak jak my myślimy o jego drużynie."

…scenerii w Dortmundzie: "Na stadionie panuje wspaniała atmosfera. Gra tam jest czymś wyjątkowym dla każdego zawodnika. Jestem pewien, że chłopcy nie mogą się tego doczekać. Mamy dużo do stracenia - ale BVB ma jeszcze więcej. W związku z tym spodziewamy się silnego przeciwnika. Udowodniliśmy w przeszłości, że dobrze się rozwinęliśmy i możemy stawić czoła lepszym zespołom. Zakładam więc, że jest to gra otwarta. Jestem przekonany, że możemy w tej chwili dać z siebie maksimum."

…przeciwnikach: "Borussia Dortmund jest najlepszą drużyną drugiej połowy sezonu, zdobyła najwięcej punktów i wygrała prawie wszystkie mecze u siebie. Przy wsparciu publiczności stanowią u siebie siłę. Dortmund ma trenera, który skierował drużynę z powrotem na właściwą drogę, ma młodych i doświadczonych zawodników, gra bardzo pewnie, dominuje i ma mocną grę przejściową. Utrudnia to sprawę rywalom, ale mam nadzieję, że uda nam się ich skontrować i wykorzystać swoje okazje."

...statystykach względem BVB: "W Dortmundzie jest naprawdę trudno wygrać - nie tylko dla VfL. Niemniej jednak udało nam się zakończyć passę BVB w pierwszym meczu w Wolfsburgu, ponieważ wcześnie objęliśmy prowadzenie, dobrze broniliśmy i pracowaliśmy, zachowując koncentrację. Musimy być równie odważni w niedzielę, bo jeśli się wycofamy, zostaniemy nieuchronnie zmiażdżeni. Będziemy musieli ciężko, ciężko pracować."

...rozwoju swojego zespołu: "Jako trener potrzebujesz czasu, aby wniknąć w umysły zawodników i przekonać ich do tego, co chcesz robić - to działa tylko wtedy, gdy wspólnie doświadczacie sukcesu. Trochę nam to zajęło, ale krok po kroku robiliśmy postępy. Nasz rozwój jest bardzo pozytywny, nie tylko taktycznie, ale również indywidualnie. Staliśmy się lepsi technicznie. Stwarzamy wiele okazji i mamy teraz dwa lub trzy różne podejścia taktyczne, które czynią nas bardziej nieprzewidywalnymi i stawiają przed przeciwnikami wyzwania. Chłopcy wciąż się rozwijają i to nas bardzo cieszy."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram