Napisane:  czwartek, 25 sierpnia 2022, 15:30 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: „chodzi o pasję”

Niko Kovac udzielił krótkiego wywiadu przed meczem wyjazdowym w Lipsku.

Zielono-Biali zagrali tydzień temu u siebie z nowo awansowaną drużyną, teraz w wyjazdowym meczu podejmą zespół biorący udział w Lidze Mistrzów. Po remisie z Schalke, piłkarze z Wolfsburga znów udadzą się w podróż, tym razem do Red Bull Arena. Pomimo obecnej sytuacji w tabeli, zawodnicy będą musieli zmierzyć się z przeciwnikiem wagi ciężkiej. Przed gościnnym występem w Lipsku (spotkanie odbędzie się w sobotę o 15:30) miała miejsce konferencja prasowa, w której wziął udział Niko Kovac. Trener VfL mówił o…

…sytuacji kadrowej: "Patrick Wimmer nie doszedł jeszcze w pełni do siebie po zderzeniu - potrzebuje na to trochę więcej czasu. Za to Yannick Gerhardt robi duże postępy. Jestem przekonany, że za kilka dni będzie mógł wziąć udział treningu. Poza tym Jerome Roussillon nabawił się ostatnio urazu ścięgna Achillesa, a Kevina Paredesa musieliśmy dzisiaj odesłać z powodu problemu z kolanem. Pozostali zawodnicy są w formie."

...sytuacji w lidze: "Ogólnie rzecz biorąc, drużyny, które powinny znajdować się w tabeli nieco wyżej, nie zdołały jeszcze się odblokować. Zespoły, które grają twardo i skupiają się na bardziej fizycznych aspektach gry, są obecnie w czołówce, podczas gdy bardziej techniczne drużyny - z wyjątkiem Bayernu - nadal mają problemy. Myślę, że to teraz taki trend - aby przetrwać w Bundeslidze, trzeba grać agresywnie zarówno z piłką, jak i wobec przeciwników."

...charakterze i wartościach: "Powiedziałem to już wcześniej: nie chodzi o system, chodzi o pasję. Przed meczem można wiele mówić o sposobie podejścia, taktyce - czy zagrać jednym napastnikiem, czy dwoma. Najważniejsze jest jednak to, jak zostanie to wszystko zrealizowane na boisku pod kątem ambicji, pasji i ducha walki. Jeśli te wartości zostaną utrzymane na odpowiednim poziomie to nie ma znaczenia, w jakiej formacji się zagra."

…dotychczasowych występach: "W drugiej połowie meczu z Bremą zagraliśmy z widoczną pasją, z kolei z Schalke zaprezentowaliśmy się dobrze w trakcie całego spotkania - chociaż po przerwie udało nam się podnieść poziom gry jeszcze bardziej. Stać nas jednak na więcej. Nadal jesteśmy daleko od miejsca, w którym powinniśmy teraz być i gdzie chciałbym, aby nasz zespół się znalazł."

…przeciwnikach: "RB Lipsk to naprawdę silna drużyna, złożona z wielkich indywidualności i mająca wzniosłe ambicje. W zeszłym sezonie zajęli czwarte miejsce, więc mają duży potencjał pod względem jakości. Będziemy musieli bardzo dużo włożyć w tę grę, aby cokolwiek z niej wyciągnąć."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram