Napisane:  poniedziałek, 24 lipca 2023, 15:22 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "jesteśmy w lepszej formie niż w zeszłym roku"

Niko Kovac wspomina pozytywny tydzień w Seefeld.

Od poniedziałku do soboty Wilki były zajęte układaniem fundamentów pod to, co miejmy nadzieję, zakończy się sukcesem kampanii 2023/24. Obóz w Seefeld w Austrii dobiegł końca - teraz nadszedł czas, aby skupić się na drugim zgrupowaniu przedsezonowym w Donaueschingen, które odbędzie się za nieco ponad tydzień. Podopieczni Niko Kovaca maksymalnie wykorzystali czas spędzony w Tyrolu, ciężko pracując nad taktyką, kondycją i wieloma innymi apsektami. Przed powrotem do Wolfsburga, po meczu towarzyskim z innym klubem Bundesligi, zespołem SC Freiburg, trener rozmawiał z mediami o…

…postępach zespołu: "Chłopaki na obozie treningowym spisali się naprawdę dobrze. Intensywność, jakość oraz wykonanie techniczne i taktyczne były na bardzo wysokim poziomie. Można powiedzieć, że gracze, którzy byli z nami w zeszłym roku, mogli przypomnieć sobie pewne mankamenty, z którymi musieliśmy uporać się jeszcze w tym roku. Nowe nabytki szybko się zadomowiły, więc w tej chwili jesteśmy bardzo zadowoleni. Jednak wciąż jest wiele rzeczy, które musimy powtórzyć, poprawić i dostosować się do nich."

…tym, nad czym pracowali w Austrii: "Chodziło przede wszystkim o zasady, które gracze muszą zrozumieć. Czego chcemy, gdy przeciwnicy mają piłkę? Czego chcemy, kiedy to my mamy piłkę? Dokąd zamierzamy dojść i w jaki sposób powinniśmy się tam dostać? To jak szachy - jest milion różnych ruchów. Gdy gracze przyswoją sobie te zasady, będę w stanie rozegrać każdy ruch. Teraz musimy już tylko dołożyć jeden lub dwa elementy. Pracujemy nad tym każdego dnia.”

…wnioskach z obozu przygotowawczego: "Fizycznie jesteśmy w lepszej formie niż w zeszłym roku. Poprawiliśmy się również pod względem techniki i taktyki. Od razu widać, że gracze rozumieją wzorce, które nakreśliliśmy w zeszłym roku. Można stosować je w praktyce o wiele sprawniej, kiedy stają się drugą naturą."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram