Napisane:  piątek, 16 września 2022, 13:28 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "Musimy to właściwie ocenić"

Trener nie spodziewa się łatwego zadania w Berlinie.

W szóstej kolejce sezonu Wilki zdobyły swoje pierwsze zwycięstwo w meczu wyjazdowym we Frankfurcie. Oczywiście Zielono-Biali zamierzają kontynuować ten pozytywny trend w niedzielę. Jednak 18 września VfL Wolfsburg odwiedzi obecnego lidera tabeli. Union po raz pierwszy w historii klubu zdołał objąć prowadzenie w Bundeslidze. Berlin zwyciężył w ostatnim meczu wyjazdowym z 1. FC Köln wynikiem 1:0 i dzięki tej wygranej wspiął się na pierwsze miejsce, z punktem przewagi nad Freiburgiem. Jednak w Lidze Europy gospodarze odnieśli wczoraj porażkę: berlińczycy przegrali drugi mecz grupowy ze Sportingiem Bragą rezultatem 0:1. Niemniej jednak przestrzega się piłkarzy VfL, aby nie zlekceważyli gry. Podczas piątkowej konferencji prasowej trener Niko Kovac mówił o przygotowaniach względem meczu oraz o…

...tygodniu treningowym po pierwszym zwycięstwie: "To było zdecydowanie bardzo pozytywne. Chłopcy popisali się we Frankfurcie i zdobyli trzy punkty. Dzięki temu oczywiście znacznie łatwiej jest rozpocząć i zorganizować tydzień. Chcemy zabrać ze sobą to uczucie, aby dalej móc odnosić sukcesy."

...sytuacji kadrowej: "Wszyscy gracze są zdrowi, z wyjątkiem Jonasa Winda, który wciąż pracuje nad swoim powrotem. Patrick Wimmer będzie niedostępny z powodów osobistych."

...przeciwnikach: "Rytm gry z taką częstotliwością spotkań nie jest łatwy. Oglądałem wczoraj mecz z Bragą i muszę przyznać, że intensywność tego zespołu jest wyjątkowa. W ciągu trwania całych 90 minut. Unioniści są obecni w każdym pojedynku - czy to z piłką, czy bez - grają bardzo intensywnie i fizycznie. Ten kto jest pierwszy po sześciu kolejkach, z pewnością zrobił wiele rzeczy dobrze. To pokazuje, jakie mają cechy. Wiemy, że w Alte Försterei czeka na nas wiele, więc musimy się dobrze przygotować psychicznie."

…grze w stolicy: "Byłoby cholernie ważne, gdybyśmy po wygranej we Frankfurcie, mogli też zdobyć coś w Berlinie. Musimy to właściwie ocenić. Znajdujemy się na 16 miejscu w tabeli i gramy z liderami. Nie będzie to łatwe zadanie, ale nadal pozytywnie podchodzimy do gry. Zdecydowanie chcemy coś ze sobą zabrać. Naprawdę musimy się do tego porządnie zebrać, inaczej będzie to trudne."

...aktualnej sytuacji w tabeli: "Fajnie gdy jest trochę różnorodności. Pokazuje to, że zespoły, które mają dobrą strukturę i są bardzo silne fizycznie - jak Union i Freiburg - odnoszą sukcesy. Oczywiście ci zawodnicy są również dobrze wyszkoleni technicznie. Duży szacunek dla tych dokonań. My też chcemy znaleźć się w tym miejscu i dlatego musimy dużo pracować."

...dniu "My dla Ciebie" w ciągu tygodnia: "Myślę, że ta kampania jest bardzo fajna. Właśnie tego potrzebujemy - by tworzyć wspólnotę i być tam dla innych. To był mój pierwszy raz w domu opieki. Nie była to łatwa sytuacja, ale oglądanie tego otwiera oczy. Myślisz wtedy o tym, jak może być w przyszłości. Nikt z nas nie młodnieje - wręcz przeciwnie - dlatego staraliśmy się trochę pomóc."

...początku sezonu kobiecej Bundesligi: "Piłka nożna kobiet rozwija się w dobrym kierunku. Budową i szybkością nie są jak mężczyźni, lecz pod względem umiejętności technicznych znajdują się na najwyższym poziomie. To wygląda naprawdę dobrze! Chciałbym, aby zainteresowanie tymi rozgrywkami wzrastało."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram