Napisane:  czwartek, 18 sierpnia 2022, 19:17 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "Musimy wybrać właściwe rozwiązania"

Trener VfL wziął udział w wywiadzie przed nadchodzącym meczem domowym z zespołem Schalke 04.

Po zdobyciu jednego punktu w wyniku rozegrania dwóch pierwszych meczów sezonu, w sobotę 20 sierpnia (start o 15:30) drużyna zamierza tym razem zainkasować komplet 3 oczek w spotkaniu z FC Schalke 04. Goście z Gelsenkirchen również czekają na swoje pierwsze 3 punkty tego sezonu. Podczas gdy Wilki przegrały w zeszłą niedzielę 0:2 z Bayernem Monachium, S04 zapewniło sobie jeden punkt w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Borussią Mönchengladbach, po pierwszej porażce z Kolonią.

W uznaniu niedalekiej przeszłości, Zielono-Biali stali się dla Schalke budzącym postrach przeciwnikiem. Royal Blues przegrali ostatnie cztery pojedynki z VfL, przy czym w trzech z nich nie zdołali strzelić ani jednej bramki. Mając teraz przewagę własnego boiska i publiczności, zespół z Dolnej Saksonii zamierza oczywiście wydłużyć tę serię. Przed spotkaniem trener Wolfsburga odpowiadał na pytania dziennikarzy, mówiąc między innymi o...

...sytuacji kadrowej: "Po wypadku mającym miejsce podczas wczorajszego treningu, Patrick Wimmer będzie tymczasowo wyłączony z gry i nie wystąpi w sobotę. Do grona kontuzjowanych zaliczają się także Jonas Wind i Yannick Gerhardt."

…kontuzjach zawodników: "Zdarzają się urazy, których nie można w żaden sposób przewidzieć. Yannick doznał kontuzji podczas meczu, Patrick w wyniku zderzenia na treningu – tak się dzieje w piłce nożnej. Dla Jonasa był to równie pechowy przypadek, ponieważ do urazu doszło na pięć minut przed końcem treningu. Mamy jednak liczny skład, więc możemy zrekompensować braki w zespole."

…przeciwnikach: "Schalke to drużyna, która pracuje w bardzo zorganizowany sposób. Doskonale radzą sobie bez piłki, stosują dużo długich podań. Są w stanie świetnie dośrodkować zarówno z lewej, jak i prawej strony - praktycznie z każdej pozycji. W konfrontacji z takim przeciwnikiem kluczowymi elementami będą utrzymanie pozycji i zorganizowana obrona. Musimy wybrać właściwe rozwiązania, nad którymi pracowaliśmy w okresie przedsezonowym i skutecznie zastosować je w trakcie gry.”

…meczu w Monachium: "Ponownie obejrzałem ten mecz i pomyślałem, że przez większość czasu graliśmy dobrze - nie tylko do czasu, gdy straciliśmy pierwszego gola. Równie dobrze nam szło do utraty drugiej bramki. To czego brakowało, gdy przegrywaliśmy z Bayernem 2:0, to przekonanie, że nadal jesteśmy w stanie odwrócić sytuację. Byliśmy świetnie dopasowani pod względem struktury i spójności na boisku. Brakowało nam posiadania piłki, ponieważ Bayern cały czas napierał, przez co trudno było budować akcje. W sobotę zmierzymy się z zupełnie innym przeciwnikiem. Rozegraliśmy dobrą drugą połowę z Bremą oraz równie poprawną jedną połowę z Bayernem - teraz musimy to połączyć i spróbować objąć prowadzenie, utrzymując je na dłużej. Wtedy będzie nam się o wiele łatwiej grało, zamiast znów gonić za piłką i wynikiem."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram