Napisane:  poniedziałek, 17 października 2022, 16:08 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "naprawdę trudna bitwa pucharowa"

Trener VfL Niko Kovac przed lokalnymi derbami z Eintrachtem Braunschweig.

Druga runda Pucharu DFB to prawdziwie lokalne derby dla dwóch klubów z Dolnej Saksonii. We wtorek, 18 października (rozpoczęcie o 20:45) Wilki zmierzą się z Eintrachtem w sąsiedzkim pojedynku. Oba miasta i stadiony dzieli od siebie tylko około 30 kilometrów. Ostatnie z czterech spotkań w tym tysiącleciu miało miejsce w maju 2017 roku, w strefie spadkowej Bundesligi. W Pucharze DFB oba zespoły zagrają za sobą po raz pierwszy. Na poniedziałkowej konferencji prasowej trener Niko Kovac mówił o…

…swoim imponującym rekordzie życiowym w Pucharze DFB: "Nie chodzi tylko o sam Puchar DFB, ale także w Austrii, gdzie byłem asystentem trenera, a później w Bundeslidze i w Monako - wszędzie osiągałem przyzwoite wyniki w pucharach. To dla mnie specjalne mecze, ponieważ są to zawody pucharowe, w których chodzi tylko o zwycięstwo, nawet jeśli trzeba przejść do rzutów karnych. Lubię czuć motyle w brzuchu i lubię widzieć to także wśród graczy - chcę, aby wierzyli, że zajdą daleko. Oczywiście wiemy, że to trudne, ponieważ są inne zespoły, które też tego pragną, ale trzeba w to wierzyć."

…sytuacji kadrowej: "Wczoraj wszystko wyglądało dobrze, więc zobaczymy jak się potoczą sprawy. Zdecydowanie zamierzamy wystawić przyzwoity zespół. Nie tylko po to, by pokonać Eintracht Braunschweig, ale by przejść do następnej rundy. To jest dla mnie najważniejsze."

…przeciwnikach: "Są solidną drużyną, która dobrze broni. Potrafią sprawnie przejść z obrony do ataku i strzelają wiele bramek z kontry. To oznacza, że ​​będziemy musieli mieć się na baczności. Udało nam się jednak zdobyć punkty z naszych ostatnich trzech spotkań, więc jestem przekonany, że jutro zobaczymy dobry mecz i że będzie to naprawdę trudna bitwa pucharowa. Wyjdziemy i damy z siebie wszystko."

…lokalnych derbach: "Jestem tu nowy, ale miałem już podobne doświadczenia jako były zawodnik i trener. Wiem, co taki mecz oznacza dla kibiców i myślę, że to bardzo pozytywne. To dla nas świetna okazja, aby udowodnić, że jesteśmy tutaj numerem jeden."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram