Napisane:  piątek, 7 października 2022, 19:22 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "naprawdę trudne zadanie"

Niko Kovac przygotowuje swój zespół do wymagającego meczu wyjazdowego.

Zwycięstwo odniesione w zeszły weekend w meczu z VfB Stuttgart było korzystne zarówno pod względem nastrojów wśród Wilków, jak i dla ich pozycji w tabeli. Teraz nadszedł czas, aby kontynuować ten trend wzrostowy i spróbować przywieźć ze sobą kolejne punkty z następnego meczu wyjazdowego. Zielono-Biali podejmą próbę już jutro, o 15:30, na stadionie zespołu FC Augsburg - drużyny, która w ostatnich tygodniach naprawdę się rozkręciła. Przed meczem trener Niko Kovac rozmawiał z mediami o…

…zeszłym tygodniu: "Bardzo podobała mi się atmosfera ostatnich kilku dni, a także sposób, w jaki rozegraliśmy mecz ze Stuttgartem. W tej chwili jestem zadowolony z wyników treningowych, które wszyscy osiągają. Nastrój jest dobry, również ze względu na pozytywne doświadczenia minionego weekendu. Niemniej jednak daje się odczuć niezbędne napięcie. Mam nadzieję, że uda nam się udowodnić w Augsburgu, że jedziemy tam po zwycięstwo."

…sytuacji kadrowej: "Kontuzje kilku ważnych graczy, takich jak Yannick Gerhardt, Patrick Wimmer czy Jonas Wind nie były dla nas łatwe. Jednak teraz cieszymy się, że lista powoli się przerzedza, a to z kolei oznacza, że ​​mamy więcej alternatyw i większą konkurencyjność w zespole. Lukas Nmecha trenował zarówno wczoraj, jak i dziś, przestał już odczuwać ból. Jednak Omar Marmoush w zeszłym tygodniu spisał się bardzo dobrze, więc mamy obecnie w kim wybierać."

...przeciwnikach: "Augsburg pokazał, jak w Bundeslidze wszystko może się szybko zmienić. FCA również zaliczył kiepski początek, ale dzięki solidnej obronie udało im się wygrać trzy ostatnie mecze. Z pewnością mieli trochę szczęścia, ale ich jakość była równie ważnym czynnikiem. Teraz zespół nabrał rozpędu. My też dążymy do tego, aby znaleźć się w takiej sytuacji - a jeśli tego chcemy, to musimy w Augsburgu coś osiągnąć."

…jego oczekiwaniach: "Oczekuję bardzo fizycznej gry. Augsburg to drużyna, która atakuje bardzo bezpośrednio i jest bardzo agresywna. Wszyscy na boisku będą musieli być bardzo aktywni. Jutro czeka nas naprawdę trudne zadanie. Niemniej jednak mam nadzieję i wierzę, że mamy szansę na punkty. Ponieważ to co widziałem ostatnio w meczu przeciwko Stuttgartowi, a także na treningu, dodaje mi pewności siebie."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram