Napisane:  piątek, 2 września 2022, 17:22 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "Pokonanie Kolonii będzie dla nas trudnym wyzwaniem"

Trener VfL Niko Kovac odpowiada na pytania dotyczące nadchodzącego meczu z 1. FC Köln.

Po pokonaniu 1:0 regionalnego klubu Carl Zeiss Jena w Pucharze DFB, VfL zdobył tylko dwa punkty w czterech meczach w Bundeslidze. Brakuje skuteczności, zwłaszcza w ofensywie. W ostatnich trzech meczach ligowych Wilki nie strzeliły żadnej bramki. Jutro na Volkswagen Arena gościć będzie drużyna 1. FC Köln. Zespół trenera Niko Kovaca zmierzy się z trudnym przeciwnikiem, gdyż piłkarze z Kolonii to jedna z czterech niepokonanych dotąd drużyn w Bundeslidze.

W piątkowej konferencji prasowej wziął także udział dyrektor sportowy VfL Marcel Schäfer, który odpowiadał na pytania przedstawicieli mediów dotyczące m. in. okresu transferowego. Niko Kovac z kolei skupił się na meczu oraz przeciwniku, mówiąc o…

…sytuacji kadrowej: "Podczas ostatniego treningu kontuzji kolana nabawił się Lukas Nmecha. Wczoraj pracował indywidualnie. Oczekuję, że dziś będzie mógł ćwiczyć z resztą składu. Po treningu dowiemy się, czy będzie w stanie wystąpić w sobotę. W tej chwili sprawy mają się całkiem nieźle dla Yannicka Gerhardta. W przyszłym tygodniu będzie mógł wznowić treningi z resztą drużyny. Jonas Wind powoli wraca do zdrowia. Uważamy, że - w zależności od procesu gojenia - we wrześniu powinien być już w pełni sprawny. Dopóki Patrick Wimmer nie czuje się w 100% zdolny do gry po zderzeniu, ryzyko powrotu jest zbyt duże. Dlatego będzie potrzebować więcej czasu."

...obecnym składzie: "Bardzo trudno jest przeprowadzić skuteczny trening z 30-osobowym składem. Nie chcieliśmy jednak nikogo pominąć i nie zrobiliśmy tego, na przykład poprzez tworzenie dwóch czy trzech osobnych grup. Niemniej jednak trudno jest każdemu poświęcić tyle czasu ile potrzebuje, aby mógł dalej się rozwijać. Działaliśmy w kierunku stworzenia odpowiednio dobrej atmosfery pracy. Będzie nam się dobrze współpracować z obecnym składem. Mamy wiele do nadrobienia i mnóstwo rzeczy do wprowadzenia. Jestem przekonany, że chłopaki mają do tego odpowiednie umiejętności - nie tylko w teorii, ale także w praktyce."

...dotychczasowych wynikach zespołu: "Każdy z nas próbował już wszystkiego, to dobrze. Jednak w pojedynkę nikt niczego nie osiągnie. Musimy połączyć nasze wysiłki, stać się jednością i dążyć do celu wspólnie, zespołowo. To jest sedno sprawy. Kiedy patrzę na nasze dane dotyczące sprintów, intensywności czy wytrzymałości, to widzę, że zrobiliśmy duży krok do przodu w porównaniu z poprzednim sezonem. Teraz trzeba to wszystko połączyć i zagrać jako drużyna."

…zespole 1. FC Köln: "Kolonia wykonuje naprawdę dobrą robotę. Mają bardzo solidny zespół. Całą drużynę wraz ze sztabem trenerskim stanowią same gwiazdy. Pokonanie Kolonii będzie dla nas trudnym wyzwaniem. Będziemy musieli zrobić wszystko co w naszej mocy, aby to osiągnąć. Przeciwnicy są sprawni fizycznie, grają bardzo agresywnie i bronią dostępu do bramki już od pierwszej linii. Starają się wcześnie wywrzeć presję na przeciwnika, aby zdobyć piłkę i szybko przejąć inicjatywę. Musimy uwolnić się od tej presji i spróbować zaryzykować, wtedy zaczniemy mecz z lepszej pozycji startowej. Moim życzeniem jest, abyśmy mogli przełamać schematy i odnieść sukces dzięki wsparciu naszych fanów."

...niskim wskaźniku trafień: "We wszystkich poprzednich meczach mieliśmy szanse na zdobycie bramki. Inne drużyny odnotowały trafienia, które zwykle nie wpadają do siatki. Oczywiście było więcej możliwości zdobycia gola, ale jednak tak się nie stało. Brakowało nam tej odrobiny szczęścia, którą teraz musimy sami wymusić. Aby to zrobić, musimy być bardziej energiczni, stwarzać więcej szans, a przede wszystkim je wykorzystywać. Chcielibyśmy mieć na tym etapie chociaż jeden lub dwa punkty więcej, ale niestety ich nie mamy. To stawia nas w pogoni za wynikami. Wiele rzeczy jeszcze się nie wydarzyło, ale nie jestem fanem bagatelizowania spraw. Wręcz przeciwnie, traktuję je szczególnie poważnie i patrzę na nie bardzo krytycznie. Dlatego jutro będziemy ciężko pracować, aby pokonać Kolonię."

Z kolei dyrektor sportowy VfL Marcel Schäfer mówił o…

...bilansie transferowym: "To było bardzo długie, intensywne okno transferowe z dużą ilością ruchów - zarówno w zakresie przyjść, jak i odejść. Stosunkowo wcześnie pozyskaliśmy jednego lub dwóch nowych graczy, następny przyszedł do nas jeszcze w trakcie przygotowań przedsezonowych. Po stronie odejść też wiele się wydarzyło - zarówno przy transferach, jak i przy wypożyczeniach młodych zawodników. Jak zawsze staraliśmy się brać pod uwagę czynniki sportowe i ekonomiczne, ale także indywidualny rozwój danego zawodnika. Dążyliśmy do podjęcia jak najlepszych decyzji, tak abyśmy byli dobrze przygotowani, a nasi zawodnicy mogli się optymalnie rozwijać. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów."

…dotychczasowej punktacji: "Musimy wykazać się dużą konsekwencją, aby wymusić osiągnięcie celów. Zawodnicy odznaczają się wielkimi chęciami, ale są rzeczy, które musimy robić lepiej. To ważne, że na boisku mamy jedenastu zawodników, którzy myślą i grają zarówno pod względem defensywnym, jak i ofensywnym."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram