Napisane:  sobota, 4 lutego 2023, 19:37 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "pozostajemy wierni naszej taktyce"

Niko Kovac przed pojedynkiem z "najtrudniejszym przeciwnikiem" w lidze.

Najpierw wspaniały start z dwoma zwycięstwami, następnie dwie porażki w lidze i w Pucharze, a na koniec zmiany w strukturach zarządzania - początek nowego roku kalendarzowego był dla Wilków bardzo intensywny. Sytuacja jednak wciąż pozostaje ekscytująca, gdyż w pierwszym meczu domowym drugiej połowy sezonu Zielono-Biali ugoszczą na Volkswagen Arena liderów Bundesligi. Mecz odbędzie się w niedzielę, 5 lutego, o 17:30. Przed spotkaniem z Bayernem Monachium, Niko Kovac jak zwykle zaprezentował się mediom. Trener VfL mówił między innymi o…

...utraconym wietrze w plecy: "Ostatnie dwa mecze były bardzo wyrównane, więc irytujące jest to, że oba przegraliśmy. Mimo wszystko uważam, że jesteśmy wystarczająco solidni. Nadal wierzymy w to, co w poprzednich tygodniach zrobiliśmy naprawdę dobrze i pozostajemy wierni naszej taktyce. Gramy przed własną publicznością, a w ostatnich pięciu meczach domowych zdobyliśmy aż 13 punktów. To powinno dać nam pewność siebie, której potrzebujemy w starciu z Bayernem Monachium."

…sytuacji kadrowej: "Koen Casteels wrócił już do zdrowia, więc jeśli nic złego się nie wydarzy, zajmie pozycję między słupkami. Lukas Nmecha również wrócił do wspólnych treningów z drużyną. Obecnie dysponujemy praktycznie całym składem."

...przeciwnikach: "Istnieją na ten moment o wiele przyjemniejsze zadania, niż próba pokonania Bayernu. Indywidualna jakość w tej drużynie stoi na niezwykle wysokim poziomie. Bayern jest najlepszą drużyną w lidze i przegrał na wyjeździe tylko jeden mecz. Potrzeba naprawdę dobrego dnia i odrobiny szczęścia, żeby ich pokonać. Musimy znaleźć odpowiednie rozwiązania i podejmować dobre decyzje."

...kryzysie w wynikach Bayernu: "Przyjrzeliśmy się ich trzem ostatnim meczom ligowym. Bayern we wszystkich spotkaniach był lepszym zespołem. Nie wszystkie piłki zawsze wpadały do bramki, ale regularnie stwarzali szereg doskonałych okazji. Jeśli jedna lub dwie akcje kończą się bramkami, sprawa staje się jasna. Nie dajmy się więc zwieść tym trzem meczom. Wiemy, czego się spodziewać. Bayern nadal pozostaje faworytem do zdobycia mistrzostwa."

…niezbędnych atutach: "Nawet jeśli jest to spotkanie przeciwko najtrudniejszemu przeciwnikowi w lidze, wciąż musimy dobrze i zwarcie się bronić, sprawnie wykorzystywać sytuacje przejściowe i starać się utrzymywać przy piłce. Przede wszystkim trzeba nastawić się psychicznie, wierzyć, że coś jest możliwe. Musimy zagrać z dużym poświęceniem i dobrze współpracować. Tylko wtedy, jeśli tego dokonamy, będziemy w stanie otworzyć się na grę."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram