Napisane:  piątek, 4 listopada 2022, 19:04 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "pozytywne podejście do gry"

Niko Kovac widzi stałe postępy w grze swojego zespołu.

Po bardzo udanym październiku, z sześcioma meczami bez porażki i wysoką wygraną z VfL Bochum, Wilki zamierzają utrzymać dobrą passę w ostatnich trzech meczach przed przerwą spowodowaną rozgrywkami Mistrzostw Świata. Mecz wyjazdowy z zespołem 1. FSV Mainz 05 będzie kolejną okazją do zdobycia punktów jeszcze w 2022 roku. Wilki zagrają jutro (rozpoczęcie gry o 15:30) z drużyną, która w tym sezonie zdobyła cztery punkty więcej. Jednak dobra forma podopiecznych Niko Kovaca może sprawić, że ta różnica ulegnie prawie całkowitemu zmniejszeniu. Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Niko Kovac mówił o…

...ostatnich meczach: "Widać - nie tylko po wynikach, ale także po sposobie, w jaki wdrażamy to na boisku - że zespół wciąż się rozwija. Nawet jeśli nie wszystko jest jeszcze znormalizowane, osiągamy duży postęp. Widać, że pewne nawyki zaczynają działać, zarówno z piłką, jak i bez niej, a ostatnie wyniki dają nam prawo do wyjazdu do Moguncji z podniesioną głową i pozytywnym podejściem do gry."

…sytuacji kadrowej: "Kevin Paredes i Bartol Franjic nie wezmą udziału w żadnym z ostatnich trzech meczów. Nie chcemy ryzykować, jest na to jeszcze za wcześnie. Wszyscy pozostali są obecnie dostępni do gry."

…jutrzejszym pojedynku w Mainz: "Drużyna Mainz ma się naprawdę dobrze. Widać wyraźnie, czego oczekuje Bo Svensson, ponieważ piłkarze radzą sobie doskonale. Wiemy, że czeka nas trudne zadanie ale mamy dobre przeczucia i chcemy je zabrać ze sobą na boisko."

...ostatnich trzech meczach w 2022 roku: "Nie chcę rozdawać punktów za ostatnie mecze. Do przyznania jest ich łącznie dziewięć. Chcemy oczywiście zdobyć jak najwięcej, ale ile ich rzeczywiście będzie, to zależy również od naszych przeciwników. Po ostatnich meczach nie brakuje nam pozytywnego nastawienia, ale wiemy też, że potrzebujemy punktów, aby dobrze zacząć przerwę i wykorzystać czas na przygotowanie się do nadchodzących meczów w styczniu."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram