Napisane:  piątek, 28 kwietnia 2023, 19:13 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "utrzymać się w czołówce"

Trener VfL Niko Kovac zdaje sobie sprawę z wagi meczu oraz mocnych stron przeciwnika.

Po niedawnym zwycięstwie na wyjeździe w Bochum (wynikiem 1:5), Wilki podejmą teraz u siebie jednego z bezpośrednich rywali w wyścigu o miejsce gwarantujące udział w rozgrywkach międzynarodowych. Na stadion Volkswagen Arena zawita ekipa 1. FSV Mainz, która jest obecnie w wyjątkowo wysokiej formie, co znacznie utrudni Zielono-Białym zdobycie kluczowych punktów. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 30 kwietnia, o 17:30. Na konferencji prasowej trener VfL Niko Kovac mówił przed meczem o...

...wadze spotkania: "Podobnie jak w przypadku kilku następnych spotkań, jest to z pewnością bardzo ważny mecz. Dobry występ w niedzielę pozwoli nam utrzymać się w czołówce. Porażka z pewnością znacznie utrudniłaby sprawę. Dlatego zdajemy sobie sprawę z wagi tej gry, ale także nie zapominamy o jakości przeciwnika."

…sytuacji kadrowej: "Bartol Franjic wrócił, Kilian Fischer wziął dzisiaj udział w treningu. Dwóch nieobecnych to Lukas Nmecha i Kevin Paredes, którzy, mamy nadzieję, wrócą do składu w przyszłym tygodniu."

…nieobecności Micky'ego van de Vena (zawieszony): "Micky spisał się naprawdę dobrze w tym sezonie, muszę to jeszcze raz podkreślić. Jest gwarantem stabilności, którą mamy z tyłu. Ale i jego nieobecność zaabsorbujemy odpowiednio, jak wszystkie inne problemy, które mieliśmy w trakcie sezonu - nieobecność Lukasa Nmechy czy dwukrotną absencję naszego kapitana. Jestem przekonany, że ktokolwiek obejmie teraz jego stanowisko, poradzi sobie równie dobrze, jak on w poprzednich 29 meczach. Dysponujemy dużym wyborem i możemy zagrać kilkoma opcjami. Nie jest to jeszcze w 100% ustalone, ale mamy wstępne pomysły."

…meczu z Bochum: "Ważne, że znów udaje nam się wykorzystywać stworzone okazje i strzelać bramki. Tego zabrakło w ostatnich tygodniach. Osobiście cieszę się z sukcesu zawodników, ale także zespołu, czyli nas wszystkich razem. Wiemy też, że Mainz to zupełnie inny przeciwnik, który rozgrywa z tyłu naprawdę dobrą partię. FSV jest bardzo agresywne i będzie wymagać od nas pełnego zaangażowania. Musimy być skupieni przez pełnych 90 minut. Trochę nam tego zabrakło w drugiej połowie meczu z Bochum."

…wielu niedzielnych meczach VfL: "Patrząc na drugą połowę sezonu, muszę powiedzieć, że jest ich bardzo, bardzo dużo. Moim zdaniem zbyt wiele niedzielnych meczów. Jednak to nie nasz wybór. To decyzje, które zostały podjęte, a z których my nie jesteśmy zadowoleni. Inne drużyny grają w piątek i sobotę - i musimy się z tym pogodzić. Tak jest zawsze trochę trudniej. Z drugiej strony gramy o 17:30. Myślę, że o takiej porze stadion nie zostanie wyprzedany. Z pewnością nie wszyscy mieszkańcy Moguncji przyjdą wypełnić trybuny, nawet jeśli 1 maja jest świętem państwowym. Zasadniczo nie jestem fanem zbyt wielu niedzielnych gier, równowaga nie jest wtedy do końca zachowana."

…Bo Svenssonie i jego udziale w sukcesie Mainz: "Z pewnością odgrywa dużą rolę, ale jest to połączenie kilku aspektów. Przez lata, odkąd grają w Bundeslidze, Mainz pracował stabilnie i niezmiennie dobrze. Dokonali inteligentnych transferów i sprzedaży. To zespół, który mocno zakorzenił się w Bundeslidze. W tym roku widzimy progres w stosunku do tego, czego dokonali w zeszłym sezonie. Dlatego: pełne skupienie! W tym również względem trenera. Może mieć najlepsze pomysły, jednak wszystko zależy od tego czy zespół będzie w stanie je w odpowiedniej formie wdrożyć. W tej chwili ich komunikacja jest właściwa, co znacznie utrudnia nam sprawę. Chcemy mimo wszystko pokazać, że potrafimy odnosić sukcesy w również w weekendy."

...mocnych stronach FSV: "Każdy w Moguncji wie, jak ważna na boisku jest gra zespołowa. To drużyna, która bardzo ciężko pracuje fizycznie. Strzelają dużo bramek z dośrodkowań i potrafią szybko posuwać się do przodu. Nieznacznie zmienili system w porównaniu z ostatnim meczem, który graliśmy w Moguncji. Mają również świetnego napastnika w postaci Ajorque, który bardzo dobrze trzyma się przy piłce i wprowadza innych do gry. Sprawy wyglądają więc bardzo dobrze, ale my też musimy zagrać nasz futbol. Chcemy dominować."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram