Napisane:  piątek, 11 listopada 2022, 16:36 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "wejście w przerwę z dobrym finiszem"

Niko Kovac liczy na ponowne zwycięstwo w ostatnim meczu roku kalendarzowego.

Liga nigdy wcześniej nie zapadała w stan hibernacji po drugim weekendzie listopada. Z punktu widzenia VfL przerwa nie wydaje się zbyt korzystna, ponieważ Wilki są obecnie w swojej najlepszej formie od początku sezonu. Niemniej jednak, w ostatnim ligowym meczu w 2022 roku, Zielono-Biali będą mieli okazję do ponownego wykorzystania swojego rozpędu i potwierdzenia trendu z ostatnich kilku tygodni. Przed meczem z TSG Hoffenheim (w sobotę, 12 listopada, o 15:30) Niko Kovac znów rozmawiał z przedstawicielami mediów. Trener VfL mówił o…

…niemieckim składzie na Mistrzostwa Świata: "Oczywiście rozmawiałem z Maxem i Ridle'em. Byli załamani, co jest w sumie zrozumiałe. Każdy piłkarz chciałby reprezentować swój kraj na tak dużym turnieju. Jako klub liczyliśmy na trochę więcej. Musimy jednak jak najlepiej wykorzystać obecną sytuację. Mamy jutro do wykonania kolejną pracę. W ostatnich tygodniach obaj radzili sobie wyjątkowo dobrze. Więc nie widzę powodu, dla którego nie mieliby ponownie zaprezentować dobrego występu."

…dobrej passie: "Obecnie jesteśmy na dobrej drodze, ale niczego nie dostaliśmy za darmo. Przede wszystkim wiemy, że jutro będziemy mieli do czynienia z bardzo mocną drużyną, zarówno pod względem gry, jak i fizyczności. Spodziewamy się kolejnej 90-minutowej walki. Miejmy nadzieję, że ze szczęśliwym dla nas zakończeniem."

…sytuacji kadrowej: "Oprócz Lukasa Nmechy, musimy również obejść się bez Josipa Brekalo i Patricka Wimmera, którzy niestety się rozchorowali. Z drugiej strony powrócił Josuha Guilavogui. W składzie znajdzie się również Maximilian Philipp."

...ostatnim przeciwniku w tym roku: "Dla każdej drużyny, z wyjątkiem Bayernu, sezon zawsze ma wzloty i upadki. Jedna drużyna uderza wcześniej, druga później. Hoffenheim przechodzi teraz trudną fazę, ale to nie ułatwia nam sprawy. Musimy być bardzo ostrożni i poważnie traktować grę, jeśli chcemy coś z niej wyciągnąć. Nawet jeśli TSG nie ma tylu punktów na ile zasługują, wciąż grają bardzo dobrą piłkę."

…nadchodzącej przerwie: "Wierzę, że wiele drużyn chciałoby kontynuować grę. Każdy, kto obecnie odnosi takie sukcesy jak my, chciałby móc dalej płynąć na fali. Dla innych przerwa może być bardziej odpowiednia. Tak to już jest. Mistrzostwa Świata po raz pierwszy odbywają się zimą, więc musimy sobie z tym poradzić. Dla nas najważniejsze jest wejście w przerwę z dobrym finiszem. Potem musimy się dobrze przygotować, aby podejść do startu 16 kolejki w równie dobrej formie."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram