Napisane:  sobota, 4 marca 2023, 14:00 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "widzę duże postępy"

Niko Kovac przed pojedynkiem z Eintrachtem Frankfurt.

W najbliższą niedzielę, 5 marca (start o 17:30), Zielono-Biali zakończą 23 kolejkę Bundesligi meczem z Eintrachtem Frankfurt. Pojedynek Wilków z Orłami jest szczególnie interesujący z kilku powodów: z jednej strony Frankfurt z pewnością będzie dążyć do powetowania ostatniego spotkania, ponieważ Wolfsburg wygrał pierwszy mecz we Frankfurcie po bramce Maxence'a Lacroix. Dla Wilków wynik ten oznaczał pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie. Z drugiej strony w centrum uwagi jawi się pojedynek pomiędzy trenerami: Niko Kovac i Oliver Glasnerfakt to jedyny duet trenerów, który w przeszłości szkolił piłkarzy drużyny przeciwnej. Największe emocje zapewnia jednak sytuacja w lidze. W tabeli Frankfurt (6 miejsce) i VfL (7 miejsce) są obecnie bezpośrednimi rywalami. Jeśli Wilki wygrają, zbliżą się do Eintrachtu, a oba zespoły dzielić będą zaledwie dwa punkty.

W piątek, przed tym wyjątkowym spotkaniem, trener VfL odpowiadał na pytania dziennikarzy, mówiąc o…

…sytuacji kadrowej: "Podczas wczorajszego treningu Bartol Franjic naderwał mięsień, więc będzie nieobecny do odwołania. Wszyscy pozostali zawodnicy są dostępni."

...przeciwnikach: "Eintracht to mocna drużyna, która zdobyła już wiele bramek, i która ciągle idzie po więcej. Klub bardzo dobrze się rozwinął, także dzięki transferom, których dokonał. Obecnie nie mówi się już tylko o Randalu Kolo Muanim, ale również o Mario Götze, który teraz tam występuje - tak jak kiedyś w BVB. Chociaż wymagania tam stale rosną, są one na bieżąco realizowane. Każdy kto przyjeżdża do Frankfurtu wie, czego może się spodziewać."

...rozwoju własnego zespołu: "Myślę, że w ostatnim meczu znów wykonaliśmy dobrą robotę. Szczególnie w defensywie, gdzie nie pozwalaliśmy na wiele. Mamy jedno z najbardziej czystych kont i dopóki nie zaczniemy tracić goli, zawsze będziemy mieć szansę wygrać. Mam nadzieję - bazując na ostatnim występie - że będziemy kontynuować ten trend i zdołamy wyeliminować Eintracht."

...różnicach pomiędzy Eintrachtem a VfL: "Myślę, że Eintracht z pewnością zmienił się bardziej niż VfL. Najpierw Puchar, potem wiele dobrych meczów pod wodzą Adiego Hüttera, a następnie sukces w Lidze Europy z Oliverem Glasnerem. To naprawdę wiele znaczy. My jednak też jesteśmy na dobrej drodze, zrobiliśmy kilka rzeczy naprawdę dobrze. Mamy bardzo młody zespół, który musi radzić sobie zarówno ze wzlotami, jak i upadkami. Ciężko pracujemy i widzę duże postępy."

...Eintrachcie jako wzorze do naśladowania: "Praca we Frankfurcie została wykonana naprawdę dobrze. Kiedy byłem w Eintrachcie, ledwie utrzymywaliśmy się w lidze, a potem klub rozwinął się w naprawdę dobrym kierunku. Zespół dawał z siebie wszystko, działając wspólnymi siłami, co zaczęło przynosić sukcesy. My też do tego dążymy. Wszystkim współpracuje się tutaj bardzo dobrze - i im częściej to robimy, tym większy sukces możemy odnieść również w Wolfsburgu."

...sytuacji w tabeli: "Zostało jeszcze dwanaście kolejek i oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest to mecz. Dla nas jednak najważniejsza jest obecnie obrona siódmego miejsca. W tej chwili jest to plan maksimum, ponieważ drużyny za nami są bardzo blisko, a te z przodu stosunkowo daleko. Przede wszystkim musimy wykonywać swoje obowiązki, zdobywać punkty, aby nikt nie zdołał nas dogonić. Jeśli jednak finalnie zdołamy utrzymać pozycję i jednocześnie pojawi się szansa, by awansować dalej, to na pewno postaramy się tego dokonać."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram