Napisane:  sobota, 18 marca 2023, 08:55 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "Wszystko musi być jak należy"

Spojrzenie Niko Kovaca na sobotni mecz wyjazdowy z VfB Stuttgart.

Po rozegranych sześciu meczach w ciągu ostatnich 22 dni można uznać, że sytuacja ligowa ułożyła się Wilkom całkiem dobrze. Teraz, po raz pierwszy i ostatni w drugiej połowie sezonu, będzie miała miejsce przerwa spowodowana meczami reprezentacji narodowych. Zanim jednak ona nastąpi, przed Zielono-Białymi pojawi się jeszcze jedna szansa na odrobienie strat w wyścigu o siódme miejsce w tabeli. Po dwóch remisach z rzędu, piłkarze Wolfsburga zmierzą się z tym wyzwaniem już dzisiaj, w Stuttgarcie (rozpoczęcie o 15:30) . Przed meczem Niko Kovac porozmawiał z przedstawicielami mediów. Na piątkowej konferencji prasowej trener VfL mówił m.in. o...

...równowadze sił: "Nie wygląda to tak tylko od początku bieżącego sezonu, ale już od lat - w lidze są tylko trzy lub cztery drużyny, które zawsze uważa się za faworytów. Nie dotyczy to reszty, bez względu na to, jak wygląda w danym momencie tabela. Jesteśmy tego całkowicie świadomi. Mamy dobry zespół i jesteśmy w dobrej pozycji, ale drużyny poniżej nas również wywierają presję, a dół tabeli walczy o pozostanie w lidze. Jedziemy do Stuttgartu, aby wygrać mecz, ale cel VfB jest dokładnie taki sam."

…sytuacji kadrowej: "Bartol Franjic jest nadal kontuzjowany. Lukas Nmecha również nie zagra z powodu urazu. Luca Waldschmidt się rozchorował - nie był dzisiaj na treningu i nie weźmie też udziału w podróży. Wszyscy pozostali są dostępni."

…przeciwnikach: "Moje wrażenia na temat drużyny ze Stuttgartu są dużo lepsze niż sugeruje to ich obecna pozycja w tabeli. Jeśli weźmiemy pod uwagę same wyniki, można uznać, że drużyna nie dokonała zbyt dużego postępu. Jeśli jednak spojrzymy na pracę i sposób, w jaki VfB zachowuje się i broni, można dojść do wniosku, że powinni zdobyć więcej punktów. To drużyna, która chce grać w piłkę, jest bardzo niebezpieczna i szybka w kontratakach. Bruno Labbadia to doświadczony trener, który przez całe życie grał i pracował w Bundeslidze, wszędzie odnosząc sukcesy. Myślę, że radzi sobie naprawdę dobrze i ma wszystko, by utrzymać Stuttgart w lidze. Niemniej jednak zamierzamy jutro oczywiście wygrać."

...niezbędnym podejściu: "Zawsze lepiej jest udać się na międzynarodową przerwę z poczuciem sukcesu. Wtedy wszystkim byłoby lżej. Jestem przekonany, że mamy odpowiednią jakość, by wyciągnąć coś z tej gry, chociaż czeka nas ciężka praca. Wszystko musi być jak należy, od pierwszej do ostatniej minuty. Musimy być bardzo skoncentrowani. Na stadionie będzie wielu kibiców, którzy staną za naszymi przeciwnikami. Chodzi więc o grę z pasją, ale także o zachowanie chłodnej głowy. Musimy też lepiej wykorzystywać nasze szanse niż w ostatnich meczach."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram