Napisane:  piątek, 19 maja 2023, 12:30 przez: Przemysław Lewandowski

Kovac: "Zamierzamy obronić szóste miejsce"

Niko Kovac przed trudnym wyjazdowym zadaniem w meczu z SC Freiburg.

Wilki nie dotrą już w tym sezonie do miejsca, w którym znajduje się obecnie przeciwnik. Za bezpiecznym piątym miejscem Freiburga, w tabeli wciąż toczy się ostra walka. Dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu u siebie z Hoffenheim, Zielono-Biali znaleźli się w świetnej pozycji wyjściowej, zajmując szóstą lokatę po raz pierwszy w tym sezonie. Przed VfL pojawia się teraz możliwość umocnienia tego miejsca, chociaż to zadanie z całą pewnością nie będzie należeć do najłatwiejszych.

VfL Wolfsburg zmierzy się z zespołem SC Freiburg w piątek wieczorem, 19 maja (start o 20:30). Przed ostatnim wyjazdowym meczem sezonu, w rozmowach z przedstawicielami mediów uczestniczył Niko Kovac. Trener VfL mówił o…

…sytuacji kadrowej: "Na treningu zameldowało się dzisiaj 18 zawodników z pola plus trzech bramkarzy. Poza znanymi wyjątkami, wszyscy są zdrowi. Tak więc praktycznie cały skład, który było dostępny ostatnim razem, teraz też pozostaje do naszej dyspozycji. Z wyjątkiem Lukasa Ambrosa, który zagra w drużynie U19."

...rozwoju przeciwnika: "Freiburg jest bardzo dobrym przykładem zachowywania ciągłości. Długo trzymają się swoich trenerów. Posiadają własną tożsamość i jasne wyobrażenie o tym, w jaki sposób powinno wszystko działać oraz jak robić dobre transfery. Freiburg wciąż ma szansę na znalezienie się w czołowej czwórce, a obecnie już ma zagwarantowany udział w Lidze Europy. Klub zagra na arenie międzynarodowej po raz drugi z rzędu. Widać, że od lat praca wygląda tam bardzo dobrze i że przy przejrzystych strukturach też można odnosić sukcesy."

...równowadze sił: "Wszyscy wiele razy graliśmy we Freiburgu. To będzie mój pierwszy raz na nowym stadionie, ale zakładam, że atmosfera będzie tam równie dobra. Z pewnością nie wejdziemy do gry w roli faworyta, więc będziemy musieli się naprawdę zmobilizować. Przyda się też trochę szczęścia, aby mecz mógł potoczyć się po naszej myśli. Jedziemy tam z pozytywnym nastawieniem. W ostatnich tygodniach rozegraliśmy wiele dobrych spotkań. To samo chcemy zrobić jutro we Freiburgu."

...wygranej 6:0 w pierwszym spotkaniu: "Ten mecz odbył się na początku stycznia i był pierwszym po długiej przerwie spowodowanej mundialem. Od tego czasu wiele się wydarzyło. W obu drużynach zaszły pewne zmiany, również pod względem taktycznym, więc nie można porównywać tych dwóch spotkań. Teraz nadchodzi zupełnie nowa gra, dlatego nie zamierzamy opierać się na przebiegu pierwszego pojedynku. Wiemy, co musimy zrobić, musimy jedynie być w stanie wprowadzić to w życie. Wtedy będziemy mieli swoje szanse na zdobycie gola, a nawet na wygranie meczu."

...perspektywach względem Europy: "Chcemy grać na arenie międzynarodowej. Europa zawsze była naszym celem i to się nie zmieniło. Zamierzamy obronić szóste miejsce, które zajęliśmy po raz pierwszy w tym sezonie, nawet jeśli nie będzie to łatwe. Czeka nas naprawdę trudny mecz wyjazdowy, ponieważ to nie przypadek, że Freiburg jest tak wysoko w tabeli."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram