Napisane:  czwartek, 18 sierpnia 2022, 15:28 przez: Przemysław Lewandowski

Kruse znów zaskakuje - mówi o 4-godzinnym dniu pracy

Według bardzo szczerego oświadczenia kultowego napastnika, Max przepracowuje jedynie połowę dziennej normy.

Max Kruse kolejny raz zaskoczył szczerym stwierdzeniem. Tym razem wyznał jak wygląda jego dzień pracy w klubie, gdzie trenuje od 9:00 do 13:00. Piłkarz wyrabia w ten sposób tylko pełne cztery godziny pracy - pół tzw. "dniówki". Według informacji niemieckich mediów, napastnik zarabia z tego tytułu około 3,8 mln euro brutto rocznie. Mimo to Kruse okazał się nieco zbyt skromny w swoim wyznaniu, zapominając, że np. w dni meczowe pracuje często dłużej, zazwyczaj poświęcając na treningi 6 dni w tygodniu.

O komentarz w odniesieniu do słów napastnika został poproszony trener Niko Kovac. „To oświadczenie Maxa. Nie mogę i nie zamierzam się do tego odnosić. Jako trener przychodzę do pracy o 7:30, a opuszczam klub około 18.00-19.00. Trener ma dużo więcej do zrobienia” - wyjaśnia Kovac. Jednak były reprezentant Chorwacji podkreśla, że ​​dzień profesjonalnego piłkarza zazwyczaj wygląda nieco inaczej, aniżeli przedstawił to Max Kruse. „Każdy zawodnik jest inny. Niektórzy przychodzą na treningi, chcąc jak najszybciej wyjść. Są też inni, którzy zostają dłużej i kontynuują wykonanie pełnego programu ćwiczeń. W końcu znajdą się też tacy, którzy spędzają na boisku znacznie więcej godzin. I robimy to skutecznie, przy zapewnieniu najwyższej jakości planu ćwiczeń.” Dyrektor VfL, Jörg Schmadtke, również postanowił zabrać głos w kwestii stwierdzenia Kruse'a: „Jeśli ktoś trenuje w dwóch sesjach, dzień trwa znacznie dłużej niż cztery godziny. Trzeba pamiętać także o przygotowaniach przed treningiem oraz o czynnościach po jego zakończeniu. Więc to wcale nie jest takie proste."

Źródło: bild.de
Źródło foto: archysport.com

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram