Napisane:  wtorek, 2 maja 2023, 12:21 przez: Przemysław Lewandowski

Kulig odchodzi do Szwajcarii

Asystentka trenera kobiet VfL, Kim Kulig, dołączy latem do FC Basel.

Kim Kulig, której kontrakt z Zielono-Białymi obowiązywał do 2025 roku, przeniesie się latem do FC Basel. Umowa 33-latki została rozwiązana po rozmowach z zarządem w Bazylei. Kulig, która dołączyła do VfL Wolfsburg w 2021 roku, zastąpi rodaczkę Katję Greulich, opuszczającą szwajcarski klub po zaledwie jednym sezonie. Nie zostało jeszcze potwierdzone, kto zastąpi Kulig w sztabie trenerskim VfL .

"Decyzja o odejściu z VfL Wolfsburg i prośba o wcześniejsze rozwiązanie mojego kontraktu nie była działaniem wymierzonym przeciwko VfL Wolfsburg" - wyjaśniła Kulig. "Świetnie się bawiłam w VfL. Teraz chcę zrobić kolejny krok w mojej trenerskiej karierze i ponieść więcej odpowiedzialności. FC Basel, uznana marka w szwajcarskim futbolu, z dobrą infrastrukturą i ambitnymi celami, daje mi ku temu najlepsze możliwości. Dziękuję Ralfowi Kellermannowi i kierownictwu VfL za umożliwienie mi skorzystania z tej szansy."

Ralf Kellermann, dyrektor kobiecej piłki nożnej w VfL Wolfsburg, powiedział: "Bardzo nam przykro, że Kim Kulig odejdzie z końcem sezonu. Mimo to całkowicie rozumiemy powód, dla którego Kim chce pracować jako główna trenerka i już teraz życzymy jej wszystkiego najlepszego w nowej roli. Zanim jednak to nastąpi, chcemy dołożyć wszelkich starań w osiągnięcie maksymalnych sukcesów w pozostałych tygodniach."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram