Napisane:  czwartek, 4 listopada 2021, 08:37 przez: Redakcja

Liga Mistrzów: W grupie Wolfsburga jeszcze wszystko jest możliwe

Po wygranej z Salzburgiem VfL Wolfsburg wciąż ma szansę na awans – i nagle wszystko maw swoich rękach w prawdopodobnie najbardziej emocjonującej grupie w Lidze Mistrzów. Dyrektor sportowy Schäfer: „Nie jesteśmy w sytuacji, w której musimy trzymać kciuki za kogoś, wystarczy, że to my będziemy punktować”.

VfL Wolfsburg wygrał z Salzburgiem 2:1, FC Sevilla przegrała z Lille 1-2 - grupa z Wolfsburga jest najbardziej ekscytująca w Lidze Mistrzów od wtorkowego wieczoru. Ponieważ na dwie kolejki przed końcem wszystko jest możliwe dla każdego - od zwycięstwa grupowego do odpadnięcia z jakichkolwiek rozgrywek europejskich. Dyrektor sportowy VfL Marcel Schäfer. „Grupa jest taka, na jaką się zapowiadała. Po losowaniu wszyscy powiedzieli: To zrównoważona grupa. A teraz widzimy, że tak właśnie jest”.

Na czele jest RB Salzburg z siedmioma punktami, za nim z pięcioma punktami OSC Lille i Wolfsburg, na samym końcu, Sevilla, która jednak ma trzy oczka i może jeszcze nawet wygrać grupę. – Dzięki wygranej po raz kolejny daliśmy sobie realistyczną szansę na wiosnę w Lidze Mistrzów – powiedział trener VfL Florian Kohfeldt. Ale według Schäfera: „Nie jesteśmy w sytuacji, w której musimy trzymać kciuki za kogoś, wciąż mamy wszystko w swoich rękach”.

Kolejny mecz w Lidze Mistrzów za trzy tygodnie w Sevilli. To on będzie decydujący, a na koniec fazy grupowej Wolfsburg u siebie podejmie Lille. W przypadku dwóch remisów, Wolfsburg prawdopodobnie odpadłby z Ligi Mistrzów. Ale nawet przy dwóch remisach Liga Europy byłaby możliwa. Przy wygranej i porażce, Vfl może nawet myśleć jeszcze o zwycięstwie w grupie.

Dużo tu matematyki i prawdopodobieństwa, a liczy się po prostu zachowanie na boisku. Wygrana w Sevilli w najbliższej kolejce byłaby dużym krokiem do 1/8 finału. – Mamy teraz trudny mecz – powiedział Kohfeldt przed pojedynkiem z Hiszpanami , którzy być może będą musieli obejść się bez jednego ze swoich najlepszych graczy. Jesus Navas doznał kontuzji mięśnia w wygranym spotkaniu 2-1 z Lille i może być nieobecny w rewanżu. – Jest kontuzjowany i to dla nas ciężki cios – powiedział trener Sevilli Julen Lopetegui przed niedzielnymi derbami Realu Betis Sevilla. „Przygotowujemy się do tego meczu. Musimy dobrze zregenerować się psychicznie i fizycznie przed derbami, gdzie wszyscy wiemy, o co jest gra”.

Już teraz wydaje się jasne: w finale fazy grupowej przeciwko Lille 8 grudnia, VfL z pewnością potrzebuje swoich fanów I prawdopodobnie tak będzie i na VW Arena zobaczymy więcej niż 16 200 kibiców, którzy zameldowali się na stadionie we wtorek. „Zawsze chcemy, aby stadion był wyprzedany, ale wiemy, że z różnych powodów obecnie tak nie jest”, mówi Schäfer. Jednak nastrój był odpowiedni przeciwko Salzburgowi. Można było powiedzieć, że iskra przeskoczyła z boiska na trybuny. To był wspaniały wieczór w Lidze Mistrzów. Myślę, że ci, którzy tam byli, wrócili do domu zadowoleni."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram