Napisane:  wtorek, 12 września 2023, 19:37 przez: Karolina Lisek

Liga Narodów: 16 powołanych zawodniczek VfL

Reprezentacje narodowe ogłosiły kadry na wrześniowe rozgrywki.

Za dziewięć dni po raz pierwszy w historii wystartuje Liga Narodów Kobiet, w której gra toczy się o Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2024 roku. Oprócz gospodarza, Francji, dwie inne europejskie drużyny mogą zagwarantować sobie udział w tej imprezie. Wiele krajów, w tym Niemcy i Polska, ogłosiło już kadry na pierwsze dwa mecze Ligi Narodów we wrześniu. W nadchodzącym tygodniu 16 zawodniczek Wolfsburga uda się na zgrupowania swoich reprezentacji.

Huth poza kadrą

Dziewięć zawodniczek VfL znalazło się w składzie reprezentacji Niemiec na mecze z Danią i Islandią w grupie A3 Ligi A: Merle Frohms, Marina Hegering, Kathrin Hendrich, Felicitas Rauch, Jule Brand, Chantal Hagel, Lena Lattwein, Lena Oberdorf i Alexandra Popp. Również Joelle Wedemeyer jest w gotowości. Svenja Huth nie znalazła się w kadrze na własną prośbę. Żona Svenji urodziła w niedzielę syna pary, Emila, kapitan VfL chce zatem spędzić międzynarodową przerwę razem z rodziną.

Trzy Wilczyce w kadrze Niderlandów

W sumie trzy zawodniczki VfL zostały powołane do holenderskiej drużyny narodowej. Trener Andries Jonker nominował Fennę Kalmę, Dominique Janssen i Lynn Wilms. Niderlandy zmierzą się z Belgią i Anglią w grupie A1 Ligi A.

Jonsdottir zagra przeciwko Niemkom

Sveindis Jonsdottir znalazła się w składzie reprezentacji Islandii, która również zagra się w grupie A3. W związku z tym w drugim meczu zmierzy się z reprezentacją Niemiec, a tym samym z wieloma koleżankami z VfL. Islandki zagrają również przeciwko Walii. Ewa Pajor jest w składzie reprezentacji Polski. Polska drużyna spotka się z Grecją i Ukrainą w Lidze B, Grupy B3. Riola Xhemaili również ma powody do radości: jest w składzie Szwajcarii, która zagra z Włochami i Hiszpanią w grupie A4 Ligi A. Natomiast Sara Agrez jest częścią słoweńskiej kadry. W grupie B4 Ligi B zmierzy się z Czechami oraz Bośnią i Hercegowiną.

Mecze międzynarodowe - przegląd

Merle Frohms, Marina Hegering, Kathrin Hendrich, Felicitas Rauch, Jule Brand, Chantal Hagel, Lena Lattwein, Lena Oberdorf i Alexandra Popp (Niemcy / Liga A, Grupa A3):

Piątek, 22 września, 18:00, (A) Dania

Wtorek, 26 września, 18:15, (H) Islandia

Fenna Kalma, Dominique Janssen i Lynn Wilms (Holandia / Liga A, Grupa A1):

Piątek, 22 września, 20.30, (A) Belgia

Wtorek, 26 września, 20:00, (H) Anglia

Sveindis Jonsdottir (Islandia / Liga A, Grupa A3):

Piątek, 22 września, 20:00, (H) Walia

Wtorek, 26 września, 18:15, (A) Niemcy

Ewa Pajor (Polska / Liga B, Grupa B3):

Piątek, 22 września, 19:00, (A) Grecja

Wtorek, 26 września, 18:00, (H) Ukraina

Riola Xhemaili (Szwajcaria / Liga A, Grupa A4):

Piątek, 22 września, 19:30, (H) Włochy

Wtorek, 26 września, 21:00, (A) Hiszpania

Sara Agrez (Słowenia / Liga B, Grupa B4):

Piątek, 22 września, 16:00, (H) Czechy

Wtorek, 26 września, 16:00, (A) Bośnia i Hercegowina

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram