Napisane:  środa, 16 sierpnia 2023, 12:42 przez: Przemysław Lewandowski

Lovro Majer przechodzi z Rennes

Reprezentant Chorwacji podpisuje pięcioletni kontrakt.

VfL Wolfsburg pozyskał chorwackiego reprezentanta Lovro Majera. Piłkarz występował do tej pory we francuskiej drużynie Rennes, grającej w Ligue 1. Klub związał się ofensywnym pomocnikiem długoterminową umową: 25-latek podpisał pięcioletni kontrakt, który uczyni go Wilkiem aż do 30 czerwca 2028 roku.

Majer, który otrzymał w drużynie VfL numer 19, był częścią drużyny Rennes, która w zeszłą niedzielę rozpoczęła ligowy sezon od zwycięstwa nad Metz wynikiem 5:1. W sumie rozegrał dla francuskiej drużyny łącznie 62 występy w Ligue 1, dwukrotnie pomagając drużynie zakwalifikować się do Ligi Europy i strzelając przy tym osiem bramek.

"Nie jest tajemnicą, że Lovro od jakiegoś czasu znajdował się wysoko na naszej liście" - powiedział dyrektor sportowy VfL, Sebastian Schindzielorz. "Jest kreatywnym, bardzo utalentowanym technicznie zawodnikiem, który udowodnił swoją wartość w ciągu ostatnich dwóch lat we Francji. Ma również duże doświadczenie na europejskiej scenie: grał w Lidze Europy z Rennes i w Lidze Mistrzów z Dynamem Zagrzeb, co tym bardziej nas cieszy, że udało nam się wypracować umowę i sprowadzić go do Wolfsburga. Lovro da nam teraz jeszcze więcej opcji w pomocy - może działać w środku, ale jest też dobry w grze na flankach."

"Jestem naprawdę szczęśliwy, że mój transfer do Wolfsburga się udał. Nie mogę się doczekać, kiedy w końcu zacznę grę w Bundeslidze" - powiedział Majer. "Naprawdę nie mogę się doczekać pracy z moimi nowymi kolegami z drużyny, a także z Niko Kovacem i jego sztabem szkoleniowym. Chcę pomóc zespołowi, dać z siebie wszystko i wspólnie osiągnąć nasze cele."

Przed przeprowadzką do Francji w 2021 roku, Majer grał w rodzinnej Chorwacji, reprezentując barwy Dynama Zagrzeb oraz Lokomotiv Zagrzeb. Dla obu stołecznych klubów zagrał w 241 meczach, strzelając 46 bramek. Przeszedł drogę od reprezentacji swojego kraju do lat 18 do seniorskiej drużyny, w której zadebiutował w 2017 roku i został wybrany do kadry na Mistrzostwa Świata 2022. W reprezentacji Chorwacji wystąpił do tej pory w 22 występach, zdobywając w tym okresie cztery bramki. W rozgrywkach międzynarodowych rozegrał 14 meczów w Lidze Mistrzów (w tym eliminacje), strzelając dwa gole, a także 20 razy w Lidze Europy, notując trzy bramki.

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Majer jest siódmym nowym zawodnikiem, którego Zielono-Biali pozyskali przed sezonem 2023/24 - po Cedriku Zesigerze, Moritzu Jenzie, Vaclavie Cernym, Tiago Tomasie, Rogerio i Joakimie Maehle.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram