Napisane:  piątek, 12 listopada 2021, 14:28 przez: Redakcja

Lukebakio: "Krytyka czyni mnie silniejszym"

Dodi Lukebakio – VfL Wolfsburg oczekuje od niego szybkości i głębi w grze. Ale nowy zawodnik nie był dotychczas całkowicie przekonujący dla kibiców i sztabu szkoleniowego. W końcu: właśnie strzelił swojego pierwszego gola w VfL.

Dodi Lukebakio - dołączył do VfL na krótko przed końcem letniego okna transferowego z Herthy BSC na roczne wypożyczenie i był w stanie pokazać się w wyjściowej jedenastce przeciwko Frankfurcie dużą szybkością i niebezpieczeństwem pod bramką. Mówi się, że Lukebakio gwarantuje asysty i gole. Ale jeszcze nie przeżył tego w koszulce VfL ani w Bundeslidze ani w Lidze Mistrzów. Zdobył swoją pierwszą bramkę w przegranym 1:3 sparingu z Hansą Rostock. „To zajęło mi zdecydowanie za długo. Tak długie czekanie na bramkę nie jest łatwe dla napastnika – przyznał 24-latek.

Gracz z szybkością i polotem - menedżer Jörg Schmadtke i dyrektor sportowy Marcel Schäfer mieli już te atrybuty na swoich listach zakupów latem 2020 roku. Powinien to być ktoś, kto zrobi dużo szumu w ofensywie. Jednym z nich jest Lukebakio. Takim, który swoją szybkością potrafi wszystko zmienić w meczach, co pokazał w swoim występie przeciwko Bayernowi w listopadzie 2018 roku. Niemniej jednak mówi się, że czasami ma tendencję do zbytniej ekstrawagancji. Ma także deficyty w pracy defensywnej, czego oczekuje się dziś także od atakujących zawodników.

Na przykład, kiedy VfL przegrał z Unionem Berlin, skrzydłowy całkowicie zaspał we własnym polu karnym - i został ponownie wskazany jako gracz, który nie radzi sobie w defensywie (podobne zdanie mieli w Hercie Berlin. Była krytyka. „Oczywiście, że muszę grać lepiej. Uczysz się w każdej kolejnej grze, krytyka jest zawsze jej częścią. To mi nie przeszkadza, krytyka czyni mnie silniejszym ”- mówi Lukebakio. „Wiem, że mam słabości, muszę nad nimi popracować". Ale: „Jestem napastnikiem, a nie obrońcą. Moim zadaniem jest strzelanie goli. A jeśli mogę również pomóc drużynie w defensywie, to czemu nie?"

Jednak w meczu z Leverkusen (2:0) po zmianie w przerwie pokazał, że swoją szybkością może nadać grze VfL szczególny akcent. Lukebakio przygotował gola Lukasa Nmechy po dynamicznej akcji z lewej strony. Jakie są jego mocne strony? „Moja prędkość”, mówi letnie wzmocnienie Vfl, a także wymienia swoją technikę jako swój własny plus. Ale: „Muszę to pokazać jeszcze lepiej. W ostatnich tygodniach też nie było łatwo: jestem nowy w drużynie, rozegraliśmy wiele meczów w Bundeslidze i Lidze Mistrzów i nie mieliśmy zbyt wiele czasu na treningi. „Trudno przyzwyczaić się do zespołu i nowych kolegów z drużyny. Lukebakio: „Jeśli zespół pozna mnie lepiej, dowie się, jak gram, to jestem pewien, że mogę pomóc zespołowi”.

Nie zdziwił go fakt, że skrzydłowy opuścił Herthę w ostatniej chwili. "Chciałem iść. Klub o tym wiedział. Chciałem zrobić coś innego dla mojego rozwoju ”- mówi Lukebakio, który nie wahał się ani chwili, gdy VfL zasygnalizował zainteresowanie. – Również dlatego, że VfL gra w Lidze Mistrzów, każdy gracz chce tam występować – powiedział Lukebabio i ujawnił, że Wolfsburg myślał o nim od dawna. „Kontakt z VfL był już wcześniej – po moim sezonie w Düsseldorfie.” Było to latem 2019 roku, a Wolfsburg zdobył go dwa lata później. Czy Lukebakio, dla którego VfL nie ma opcji zakupu, pozostanie w Autostadt dłużej niż rok? Nie chce jeszcze gdybać:„W tym roku skupiam się wyłącznie na Wolfsburgu, a później zobaczymy. W piłce nożnej wszystko jest możliwe.”

Pozostaje pytanie: dlaczego trener Belgii Roberto Martinez nie powołał go tym razem na mecze międzynarodowe z Estonią 13 listopada i Walią 16 listopada? Lukebakio nie wie. Mówi: „Jestem zaskoczony, że mnie tam nie ma. Nie słyszałem od trenera dlaczego. Ale dla mnie to oznacza: muszę pracować jeszcze ciężej, muszę strzelać. Przede wszystkim muszę dobrze grać tutaj w Wolsfburgu".

foto: Vfl Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram