Napisane:  wtorek, 27 września 2022, 14:07 przez: Przemysław Lewandowski

Marcel Schäfer nowym dyrektorem zarządzającym ds. sportu

Schäfer będzie pełnił swoją nową funkcję do 2026 roku. Z kolei Sebastian Schindzielorz od lutego przyszłego roku zostanie nowym dyrektorem sportowym.

Marcel Schäfer obejmie stanowisko dyrektora zarządzającego ds. sportu w VfL Wolfsburg od 1 lutego 2023 roku. Obecny dyrektor sportowy obejmie stanowisko po Jörgu Schmadtke, którego kontrakt wygasa 31 stycznia 2023 roku. Rola dyrektora sportowego zostanie tymczasem przekazana byłemu zawodnikowi VfL Sebastianowi Schindzielorzowi. "Marcel Schäfer od wielu lat utrzymuje bliskie stosunki z VfL Wolfsburg. Jako zawodnik na boisku uosabiał atuty klubu, a od 2018 roku odnosi sukcesy jako dyrektor sportowy. Schäfer nie tylko udowodnił swoją rozległą wiedzę sportową, ale także identyfikuje się w 100% z klubem i regionem" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Frank Witter. Kontrakt Schäfera będzie obowiązywał przez trzy lata.

Na poziomie zarządu nowy dyrektor zarządzający ds. sportu przejmie teraz odpowiedzialność za sekcję kobiecą VfL Wolfsburg, a także za futbol mężczyzn, który już jest częścią tej roli.

Zobacz także  Nowe koszule zielonych i białych

"Nowe wyzwanie, na które czekam z prawdziwym entuzjazmem."

"Jestem zachwycony zaufaniem okazywanym zarówno mnie, jak i wykonanej przeze mnie pracy. Podążanie śladami Jörga Schmadtke będzie prawdziwym wyzwaniem, na które czekam z prawdziwym entuzjazmem. Od wielu lat ściśle współpracuję z Jörgiem i jestem bardzo wdzięczny, że dał mi możliwość uczenia się, samodzielnej pracy i codziennego rozwoju" - powiedział Schäfer.

Były lewy obrońca zaliczył w sumie 314 występów dla VfL, wygrywając Bundesligę i Puchar DFB. Po 10 latach spędzonych w klubie przeniósł się do USA w marcu 2017 i grał w Tampa Bay Rowdies przez 18 miesięcy, zanim musiał przedwcześnie zakończyć swoją karierę. Następnie udał się z powrotem do VfL Wolfsburg, aby objąć stanowisko dyrektora sportowego.

Schindzielorz powraca do pracy z Wilkami

Sebastian Schindzielorz grał w VfL Wolfsburg w latach 2008-2013 i był częścią drużyny, która wygrała ligę w 2009 roku, obok Schäfera. Zaliczył 101 występów dla rezerw i 14 występów dla pierwszego zespołu, co dało mu łącznie 115 meczów w barwach Zielono-Białych. "Podobał mi się czas spędzony w Wolfsburgu zarówno na boisku, jak i poza nim, łącząc go z miłymi wspomnieniami. Cieszę się z powrotu i bliskiej współpracy z byłym kolegą z zespołu" - powiedział 43-latek, który do 1 września był dyrektorem zarządzającym ds. sportu w VfL Bochum - klubie, w którym grał od młodości aż do pierwszego zespołu w latach 1988-2003. Jego kontrakt z VfL Wolfsburg będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz także  Waldschmidt, aby zostać w Köln

Schumacher przedłuża umowę

Dr Tim Schumacher, który zasiada w radzie od 2016 roku, przejmie teraz określone funkcje wykonawcze, a mianowicie kadry, prawo i infrastrukturę. "Cieszę się, że dr Tim Schumacher będzie również członkiem zarządu po 2022 roku. W swoim czasie w zarządzie VfL Wolfsburg odniósł wiele sukcesów, szczególnie w piłce nożnej kobiet, która stała się jedną z wybitnych cech klubu" - powiedział Witter.

Od lutego 2023 roku zarząd VfL Wolfsburg będzie zatem składał się z Michaela Meeske, Marcela Schäfera i dr Tima Schumachera.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram