Napisane:  piątek, 14 kwietnia 2023, 07:05 przez: Przemysław Lewandowski

Marmoush odchodzi

Kontrakt Egipcjanina wygaśnie 30 czerwca.

Omar Marmoush po obecnym sezonie opuści VfL Wolfsburg. Kontrakt Egipcjanina, który wygasa 30 czerwca tego roku, nie zostanie przedłużony i po sześciu latach odejdzie z klubu. "Obie strony wymieniły swoje poglądy w trakcie otwartych i szczerych rozmów" - wyjaśnił dyrektor sportowy VfL Sebastian Schindzielorz. "Podczas tych rozmów nie udało się osiągnąć porozumienia, więc Omar postanowił poszukać nowego wyzwania. Dziękujemy mu za służbę w koszulce VfL i życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłości, zarówno w karierze, jak i życiu osobistym."

Marmoush dołączył do Zielono-Białych w 2017 roku z egipskiego klubu Wadi Degla SC, początkowo grając w drużynie Wilków do lat 23. W zawodowej karierze 24-latek zadebiutował w maju 2020 roku, w wygranym 4:1 meczu z Bayerem Leverkusen. Na początku 2021 roku został wypożyczony na sześć miesięcy do FC St. Pauli, a sezon 2021/22 spędził w VfB Stuttgart. Napastnik rozegrał dla VfL łącznie 34 występy w Bundeslidze, strzelając pięć bramek. Zagrał także jeden mecz Ligi Europy, pięć w Pucharze DFB (jeden gol) i 36 dla rezerw Wolfsburga (11 goli).

Zobacz także  Pascal Formann, aby pozostać wilkiem

Marmoush powiedział: "Dobrze się bawiłem w Wolfsburgu i dziękuję kierownictwu za możliwości, które mi dali, aby kontynuować mój rozwój, wliczając w to dwa wypożyczenia. Jednak teraz nadszedł czas na mój kolejny krok. Do końca sezonu dam z siebie wszystko, aby pomóc zespołowi osiągnąć nasze cele."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram