Napisane:  piątek, 30 września 2022, 07:28 przez: Przemysław Lewandowski

Mecz z dolnej części tabeli

Wszystko co trzeba wiedzieć o domowym meczu z VfB Stuttgart.

W ósmej kolejce (sobota, 1 października, start o 15:30) Wilki powitają na Volkswagen Arena zespół VfB Stuttgart. Obie drużyny w tej chwili nie radzą sobie zbyt dobrze. Klub ze Szwabii jest jednym z nielicznych zespołów, które w obecnym sezonie nie zdołali jeszcze odnieść zwycięstwa. W długiej historii Stuttgartu nigdy nie było tak kiepskiego początku sezonu. Podopieczni trenera Pellegrino Matarazzo wciąż pozostają jednak trudni do pokonania. VfB poniósł tylko 2 porażki i zremisował aż 5 razy. Sytuacja Zielono-Białych nie wygląda dużo lepiej: Wilki są obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli i przegrały 3 z ostatnich 4 meczów. Oba kluby spotkały się do tej pory 52 razy - 46 razy w Bundeslidze i 6 razy w ramach rozgrywek DFB-Pokal. Ogólny rekord przemawia za gośćmi, którzy wyszli zwycięsko z 24 spotkań. Dolna Saksonia wygrała 20 pojedynków, w 8 zremisowała - ostatnio w kwietniu ubiegłego roku (1:1).

Więcej danych i faktów

Z daleka: VfB strzelił 3 z 7 goli w tym sezonie ze strzałów z dystansu (tylko Frankfurt strzelał częściej z większej odległości, robiąc to 4 razy) - z drugiej strony VfL wciąż czeka na swojego pierwszego tego typu gola.

Średni wiek: Najmłodsze drużyny tego sezonu Bundesligi, VfL i VfB, spotkają się w Wolfsburgu - średnia wieku dolnosaksońskich zawodników w tym sezonie wynosi 25,2, podczas gdy zespół ze Stuttgartu ma średnią na poziomie 23,9 lat.

Wspomnienia z ostatnich spotkań: VfB przez wiele sezonów czekał na kolejne wyjazdowe zwycięstwo z VfL, w ciągu 13 meczów Bundesligi. Sukces udało się w końcu osiągnąć 11 grudnia 2021 roku. Wilki przegrały wówczas wynikiem 2:0. Była to pierwsza wygrana Stuttgartu w starciach z VfL, po 16 latach niepowodzeń (ostatnie zwycięstwo w grudniu 2005 roku, rezultatem 1:0).

Wciąż niepokonani na wyjeździe: VfB w tym sezonie Bundesligi poniósł co prawda dwie porażki na własnym stadionie, jednak drużyna trenera Pellegrino Matarazzo wciąż pozostaje niepokonana na wyjeździe - Stuttgart zremisował wszystkie trzy mecze wyjazdowe.

Trudni przeciwnicy: Harmonogram spotkań w tym sezonie Bundesligi względem obu zespołów był jak dotąd bardzo wymagający, gdyż zarówno VfL, jak i VfB, spotkały się z obecnymi uczestnikami europejskich rozgrywek w aż 5 z 7 rozegranych do tej pory meczów.

Dół tabeli: Obie drużyny mają tylko po pięć punktów, 17-te miejsce spotka się z miejscem 16-tym.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram