Napisane:  wtorek, 16 maja 2023, 10:28 przez: Przemysław Lewandowski

Miażdżąca porażka

VfL Wolfsburg przegrał na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt wynikiem 4:0.

Kobiecy zespół VfL może praktycznie pożegnać się ze swoimi szansami na tytuł, ponieważ do końca sezonu kobiecej Bundesligi FLYERALARM pozostały zaledwie dwie kolejki. Zajmujące drugie miejsce Wilczyce przegrały w wyjazdowym meczu z Eintrachtem Frankfurt rezultatem 4:0, tracąc cztery punkty do Bayernu Monachium, który w piątkowy wieczór pokonał TSG 1899 Hoffenheim wynikiem 1:0. Chociaż z matematycznego punktu widzenia wszystko jest nadal możliwe, utrata punktów przez Bayern w pozostałych meczach z Leverkusen i u siebie z Poczdamem jest nierealnym scenariuszem.

VfL może teraz całkowicie skoncentrować się na swoich dwóch finałach - zaczynając od Pucharu DFB. W ten czwartek (18 maja, początek o 16:45) Zielono-Białe będą walczyć o 10 koronę pucharową przeciwko SC Freiburg, co zapewniłoby im absolutny rekord pod względem ilości zwycięstw w tych rozgrywkach. Drugi finał odbędzie się w ramach Ligi Mistrzyń UEFA. VfL zmierzy się z FC Barceloną w dniu 3 czerwca.

Reakcja zawodniczki VfL:

Merle Frohms: "Porażka jest bolesna. Nie ma potrzeby koloryzowania przebiegu tej gry. Nie udało nam się. Po prostu nie grałyśmy dobrze, a w niektórych sytuacjach dodatkowo miałyśmy pecha. Musimy teraz przeanalizować naszą grę w rzeczowy sposób i skoncentrować się na kolejnych ważnych zadaniach, które nas jeszcze czekają."

Składy i statystyki:

Eintracht Frankfurt: Johannes – Kleinherne (83‘ Aehling), Doorsoun, Nüsken, Hanshaw – Pawollek – Reuteler (90‘ Feiersinger), Dunst (90‘ Köster) – Freigang – Anyomi (90‘ Martinez), Prasnikar (71‘ Wamser)

Ławka rezerwowych: Bösl (BR), Martinez, Hechler, Köster, I. Acikgöz, Aehling, Feiersinger, D. Acikgöz

VfL Wolfsburg: Frohms – Wilms (46‘ Waßmuth), Hendrich, Hegering (78‘ Agrez), Rauch – Oberdorf, Popp – Huth, Roord (71‘ Blomqvist), Jonsdottir (46‘ Brand) – Pajor (71‘ Wedemeyer)

Ławka rezerwowych: Weiß (BR), Agrez, Bremer, Wolter

Bramki: 1:0 Pajor (17‘/bramka samobójcza), 2:0 Anyomi (45’), 3:0 Freigang (61’), 4:0 Freigang (66’)

Żółte kartki: Nüsken, Kleinherne / Oberdorf, Popp

Sędzia: Angelika Söder (z Ingolstadt)

Publiczność: 17,800 widzów na Deutsche Bank Park, we Frankfurcie

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram