Napisane:  środa, 9 sierpnia 2023, 13:55 przez: Przemysław Lewandowski

Micky van de Ven odchodzi do Anglii

Micky van de Ven dołącza do Tottenhamu Hotspur, drużyny Premier League.

Po dwóch latach spędzonych w Wolfsbugu, 22-letni środkowy obrońca Micky van de Ven opuścił Zielono-Białych, aby dołączyć do drużyny Premier League - Tottenhamu Hotspur. Van de Ven podpisał kontrakt z VfL latem 2021 roku, przechodząc z holenderskiego klubu FC Volendam. W ciągu swoich dwóch sezonów w Niemczech rozegrał 41 meczów, strzelając jedną bramkę i zapewniając trzy asysty. Lewonożny obrońca wyrósł w ostatnim sezonie na kluczowego gracza Wilków, występując w 33 z 34 meczów klubu w Bundeslidze. "Spędziliśmy razem dwa przyjemne, pełne wrażeń lata. Pod każdym względem był to czas pełen sukcesów" - powiedział Marcel Schäfer, dyrektor zarządzający ds. sportu w VfL. "Micky zawsze wykazywał pełne zaangażowanie w zespół VfL Wolfsburg, ciężko pracował i znakomicie się rozwijał. Życzymy mu wszystkiego najlepszego, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym."

Micky van de Ven: "Dwa fantastyczne lata we wspaniałym klubie dobiegły końca. W Wolfsburgu mogłem zrobić kolejny krok w mojej karierze, a także dojrzeć - zarówno jako osoba, jak i piłkarz. Zawsze będę bardzo miło wspominał wszystko czego razem doświadczyliśmy i osiągnęliśmy. Będę naprawdę tęsknił za moimi kolegami z zespołu, personelem, kierownictwem oraz wszystkimi pracownikami. Będzie mi też brakować naszych oddanych fanów, którzy dla klubu zawsze dają z siebie wszystko. Życzę Wolfsburgowi wszystkiego najlepszego oraz samych sukcesów w nowym sezonie, który będę śledził z daleka."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram