Napisane:  środa, 21 czerwca 2023, 12:32 przez: Przemysław Lewandowski

Moritz Jenz nowym nabytkiem VfL

Środkowy obrońca ma doświadczenie z gry w Lidze Mistrzów.

VfL Wolfsburg pozyskał Moritza Jenza. 24-letni środkowy obrońca, który od stycznia grał na wypożyczeniu w FC Schalke 04, oficjalnie dołączył do Zielono-Białych. Piłkarz opuścił występujący w Ligue 1 klub FC Lorient i podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do 2027 roku.

"Moritz jest solidnym obrońcą, silnym w ataku, z niesamowitą szybkością i wyróżniającym się pewną grą podań" - powiedział dyrektor sportowy VfL Sebastian Schindzielorz. "Pomimo młodego wieku grał już w kilku klubach, zdobywając także doświadczenie na arenie międzynarodowej. Jesteśmy przekonani, że może zrobić z nami kolejny krok w swojej karierze i okaże się ważnym dodatkiem do naszego składu."

Mierzący 1,9 m obrońca przeszedł przez szeregi juniorów w TeBe Berlin, zanim w 2015 roku dołączył do młodzieżowej akademii angielskiej drużyny Fulham.

Jenz pierwszą połowę ubiegłego sezonu spędził na wypożyczeniu u szkockiego giganta, w Celticu, dla którego zaliczył sześć występów w Lidze Mistrzów UEFA - w tym grając przeciwko RB Lipsk. Następnie, w styczniu 2023 roku, został wypożyczony do Schalke, gdzie dla drużyny z Gelsenkirchen wystąpił w 11 meczach Bundesligi.

Jenz stwierdził: "Naprawdę nie mogę się doczekać tego nowego wyzwania. VfL Wolfsburg to bardzo ambitny klub, który chce grać w Europie. To dla mnie idealne środowisko do dalszego rozwoju. Jestem zawodnikiem, który zawsze wnosi na boisko serce i pasję. Dla swojego klubu i jego barw daję z siebie wszystko."

Jenz jest drugim, po przybyciu Cedrica Zesigera ze szwajcarskiego Young Boys, nowym nabytkiem Wilków na nadchodzącą kampanię 2023/2024.

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram