Napisane:  piątek, 4 listopada 2022, 10:20 przez: Przemysław Lewandowski

Nadzieja na grad bramek

Fakty i liczby przed podróżą Wilków do Moguncji.

VfL pozostaje niepokonany od sześciu spotkań, z wyraźną wygraną w ostatnim meczu domowym. W sobotę, 5 listopada (start o 15:30) Wilki zmierzą się na wyjeździe z zespołem 1. FSV Mainz 05. Ostatnie sukcesy zapewniają gościom dobrą pozycję wyjściową, jednak gospodarze są w równie dobrej formie. Pomimo tego, że w zeszłą sobotę przegrali z Bayernem Monachium wynikiem 2:6, dwa tygodnie temu FSV pokonał przed własną publicznością zespół 1. FC Köln rezultatem 5:0, świętując tym samym najwyższe zwycięstwo w Bundeslidze od czasu objęcia urzędu przez Bo Svenssona. W ogólnym bilansie wszystkich 42 rozegranych spotkań, Zielono-Biali wyraźnie prowadzą - mając na koncie 17 zwycięstw, w porównaniu do 10 sukcesów FSV.

Więcej danych i faktów:

  • Ostatnia dobra passa sprawiła, że ​​VfL wspiął się z 17 miejsca w Bundeslidze na 12 lokatę - najwyższą pozycję od pierwszego dnia sezonu.
  • Wilki wystąpiły już gościnnie w Mainz w 13 kolejce: miało to miejsce w sezonie drugiej ligi 1993/1994. Detlev Dammeier i Siggi Reich doprowadzili wówczas swoimi trafieniami do wygranej 2:1. Bramkę dla FSV odnotował wtedy Jürgen Klopp.
  • Trener Bo Svensson nie będzie miał dobrych wspomnień z ostatniego wyjazdu Mainz do Wolfsburga, gdzie jego drużyna przegrała w kwietniu tego roku wynikiem 5:0, co stanowi największą porażkę tego zespołu u jego steru.
  • Obecny trener Liverpoolu, Jürgen Klopp, pozostaje najlepszym strzelcem Mainz w meczach rozegranych przeciwko VfL - były piłkarz zdołał ustrzelić cztery gole. Liderami Zielono-Białych również są strzelcy czterech bramek: Edin Dzeko i Martin Petrov. Ten ostatni wszystkie swoje gole zdołał odnotować w jednym meczu, w trakcie historycznego zwycięstwa w Wolfsburgu (wynik 4:3), w sezonie 2004/05.
  • Kolejny mecz Bundesligi z tak dużą liczbą bramek miał dla Wilków nieco bardziej bolesny przebieg. W sezonie 2010/2011 Mainz zrewanżował się po wcześniejszej porażce 0:3 na Volkswagen Arena, wygrywając na własnym stadionie z VfL wynikiem 4:3. W meczu brał wtedy udział również Bo Svensson.
  • Były gracz reprezentacji Niemiec - Anton Stach (podobnie jak Ridle Baku w Wolfsburgu, który jest byłym zawodnikiem FSV), grał w przeszłości w barwach VfL. W okresie od września 2018 roku do lutego 2020 roku, pomocnik rozegrał dla Zielono-Białych 40 spotkań ligi regionalnej U23.
Zobacz także  Potwierdzono znośne przyjazne

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram