Napisane:  piątek, 12 stycznia 2024, 13:05 przez: Redakcja

Najważniejsze fakty przed meczem z FSV Mainz

W podsumowaniu najważniejszych informacji i ciekawostek dotyczących nadchodzącego meczu pomiędzy VfL Wolfsburg a 1. FSV Mainz 05 w Bundeslidze, możemy zwrócić uwagę na kilka kluczowych punktów:

1. Zakończenie Pierwszej Połowy Sezonu: VfL Wolfsburg zmierzy się z Mainz 05 w sobotę, 13 stycznia, kończąc tym samym pierwszą rundę meczów sezonu Bundesligi, gdzie zmierzyli się już z 16 z 17 przeciwników.
  2. Dominacja nad Mainz 05: Wolfsburg wygrał trzy ostatnie mecze z Mainz, zdobywając imponującą ilość 11 bramek i nie tracąc żadnej. Ponadto, VfL przegrał tylko dwa z ostatnich 15 spotkań z tym zespołem.
  3. Historia Meczów z Mainz: Mainz było już dwukrotnie ostatnim przeciwnikiem Wolfsburga w sezonie - w sezonach 2020/2021 oraz w pierwszym sezonie promocyjnym. Wyróżniający się mecz to zwycięstwo 5:4 Wolfsburga na Elsterweg.
  4. Pierwsze Wyjazdowe Zwycięstwo nad Mainz: Pierwsze zwycięstwo Wolfsburga nad Mainz na wyjeździe miało miejsce 24 października 1993 roku.
  5. Niezwykła Seria Koen Casteelsa: Bramkarz Wolfsburga, Koen Casteels, od 676 minut (ponad 11 godzin) nie stracił bramki w meczu przeciwko Mainz.
  6. Wysoka Skuteczność Obronna: Wolfsburg zachował czyste konto w 15 z 34 meczów z Mainz, co jest rekordem w ich meczach z innymi klubami Bundesligi.
  7. Obecna Forma Mainz 05: Mainz jest obecnie najsłabszym gospodarzem w lidze, mając tylko cztery punkty i strzelając pięć bramek.
  8. Jonas Wind i Jego Skuteczność: Jonas Wind, gracz Wolfsburga, strzelił cztery bramki (dwie pary) przeciwko Mainz, co czyni ten zespół jego ulubionym przeciwnikiem w Bundeslidze.

Ten mecz zapowiada się jako interesujące spotkanie, szczególnie biorąc pod uwagę dominację Wolfsburga w ostatnich meczach z Mainz oraz indywidualne osiągnięcia niektórych graczy.