Napisane:  czwartek, 25 maja 2023, 11:46 przez: Karolina Lisek

Napastniczka z Enschede

Fenna Kalma dołączy od nowego sezonu do VfL Wolfsburg z drużyny FC Twente.

Kobieca ofensywa VfL zostanie wzmocniona zawodniczką z Holandii: Fenna Kalma dołączy latem do dziesięciokrotnych zdobywczyń Pucharu Niemiec na zasadzie wolnego transferu z FC Twente. 23-letnia napastniczka podpisała kontrakt z VfL Wolfsburg do 30 czerwca 2026 roku. Kalma, której właściwe imię to Feikje Anna, była najlepszą strzelczynią holenderskiej Eredivisie w dwóch ostatnich sezonach. Dwukrotnie zdobywała mistrzostwo kraju z FC Twente - w sezonie 2020/2021 dokonała tego pod wodzą swojego przyszłego trenera Tommy'ego Stroota. Od debiutu we wrześniu 2022 roku Kalma zaliczyła pięć występów w reprezentacji Holandii. Urodzona we Fryzji zawodniczka dołączyła do FC Twente z SC Heerenveen w 2017 roku.
Kalma stała się tym samym siódmą nową zawodniczką VfL. Do klubu dołaczyły już Chantal Hagel, Anneke Borbe, Lisa Schmitz, Vivien Endemann, Riola Xhemaili i Camilla Küver.

„Następny krok w topowym klubie”

„Jestem bardzo szczęśliwa, że dołączyłam do VfL Wolfsburg” – powiedziała Kalma. „To zarówno świetna okazja, jak i zaszczyt móc zrobić kolejny krok w mojej karierze w tak topowym klubie, który zagra w finale Ligi Mistrzów. Moim celem jest rozwój osobisty, a także wykorzystanie moich umiejętności, aby pomóc ekipie VfL w osiągnięciu jej celów”.

"Inne wyzwania"

Ralf Kellermann, dyrektor ds. piłki nożnej kobiet w VfL Wolfsburg: "Jako jedna z najlepszych napastniczek w lidze holenderskiej, Fenna od pewnego czasu znajdowała się w centrum zainteresowania wielu klubów. Tym bardziej cieszymy się, że zdecydowała się dołączyć właśnie do nas. W kobiecej Bundeslidze Fenna będzie musiała stawić czoła innym wyzwaniom niż w Eredivisie, ale u nas znajdzie idealne warunki, by im sprostać. Fakt, że pracowała już pod okiem Tommy'ego Stroota w FC Twente, a także zna nasze holenderskie zawodniczki z reprezentacji narodowej, pomoże jej zaaklimatyzować się tak szybko, jak to możliwe."

Źródło: VfL Wolfsburg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram