Napisane:  piątek, 14 października 2022, 09:18 przez: Przemysław Lewandowski

Następny etap: Turbine Potsdam

Kobiecy zespół VfL wraca po przerwie międzynarodowej - zmierzy się z 1. FFC Turbine Potsdam.

Z trzema zwycięstwami, VfL Wolfsburg jest jedyną drużyną w kobiecej Bundeslidze FLYERALARM, która przechodzi do następnej fazy spotkań z tak dobrym wynikiem.

Po przerwie międzynarodowej, liderki tabeli oczekują kolejnego zwycięstwa. Dziewczyny zmierzą się w sobotę, 15 października, z drużyną Turbine Potsdam (start o 13:01). Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Tommy Stroot przedstawił swoje przemyślenia na temat…

…sytuacji drużynowej: "Wszyscy wiedzą już o infekcji covidowej Felicitas Rauch. Marina Hegering wciąż pracuje nad swoją formą, lecz nie będzie jeszcze gotowa na mecz w Poczdamie. Dla Katarzyny Kiedrzynek też jest trochę za wcześnie na powrót do gry. Kristin Demann i Sandra Starke zakończyły proces regeneracji w ciągu ostatnich kilku dni i mogły znów trenować, więc obie stanowią opcję wyboru."

…przeciwniczek: "Jednym z głównych atrybutów Turbine Potsdam jest ich mentalność, więc musimy być tego świadomi. Mecze wyjazdowe w Poczdamie kojarzą mi się z trudnościami i dużym poziomem emocji - tak będzie również w sobotę. Mają ofensywnie grającą Martynę Wiankowską, która strzeliła ostatnio gola w Kolonii, z kolei Amber Barrett udowodniła swoją wartość w reprezentacji Irlandii. Jest świetną opcją w roli zawodniczki przejściowej. Mając to na uwadze, wiemy, na co musimy się przygotować. Wiemy też, że wielkie zamieszanie, które miało miejsce w lecie oznacza, że ​​nie może jeszcze istnieć stabilność, którą chciałyby mieć poczdamskie kobiety."

…celów: "Dużo się dzieje w Poczdamie, kiedy myślę o długiej nieobecności Noemi Gentile czy czerwonej kartce Vanessy Fischer. Musimy wziąć te kwestie pod uwagę i spróbować wygrać mecz. Chcemy dominować, stwarzać szanse, a przede wszystkim wrócić z trzema punktami."

…powrotów z reprezentacji: "Mamy kilka zawodniczek, które ledwie wczoraj wróciły z podróży. Na przykład Sveindis Jonsdottir czy nasza delegacja z Holandii. Dlatego dopiero w ten czwartek udało nam się skompletować na boisku cały zespół, który nie jest jeszcze w pełni wypoczęty. Sveindis rozegrała niedawno całe 120 minut i jest zawiedziona, że ​​nie pojawi się na mundialu. Musimy dobrze sobie z tym poradzić i dostosować kilka rzeczy, aby wszystkie zawodniczki były gotowe do gry w Poczdamie."

Źródło: vfl-wolfsburg.de

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także:

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram